Ultimate Games podsumował wyniki za 2018 rok - Spółka planuje zwiększyć przychody z produkcji na Nintendo Switch | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 mar 2019, 09:57

Ultimate Games podsumował wyniki za 2018 rok - Spółka planuje zwiększyć przychody z produkcji na Nintendo Switch

Ultimate Games, producent i wydawca gier, podtrzymał prognozy ze stycznia i zarobił w 2018 roku ponad 2 mln zł netto przy przychodach rzędu 4,54 mln zł. Spółka zakłada koncentrację przychodów w drugim półroczu 2019 m.in. poprzez zwiększenie obecności na platformie Nintendo Switch.

Ubiegły rok przeznaczono na prace nad stworzeniem nowych produkcji, a większość przychodów i zysków przyniosły gry wędkarskie, takie jak Ultimate Fishing Simulator w wersji na PC i Mobile. W tym roku Spółka bardzo mocno stawia na Nintendo Switch i spodziewa się mocnych wyników w tym segmencie w II półroczu 2019 r.

Ubiegły rok był dla nas czasem wzmożonej pracy nad nowymi produkcjami. Efektem jest wydawnicza ofensywa, czyli planowane wydanie ponad 50 gier do końca tego roku. Dodatkowym impulsem do wzrostu mają być tytuły przygotowane na Nintendo Switch. Platforma jest bardzo atrakcyjna, wciąż jest na nią dostępnych stosunkowo niewiele gier, a rośnie najszybciej spośród wszystkich. Te same gry sprzedają się tu niekiedy wielokrotnie lepiej, niż na innych platformach. Dobrym przykładem jest Hard West, którego koszty produkcji i marketingu zwróciły się w nieco ponad 2 dni. W II półroczu 2019 roku spodziewamy się znaczącego wzrostu wyników finansowych Spółki w segmencie gier na Nintendo Switch – zapowiada Mateusz Zawadzki, CEO Ultimate Games.

Zarząd Spółki planuje rok do roku wykazywać stałe wzrosty w wynikach finansowych. Porównując 2018 rok z rokiem ubiegłym, Ultimate Games udało się osiągnąć 500% wzrost zysku netto.

Dodatkowo, Spółka zakończyła negocjacje ze strategicznym partnerem z Chin i czeka na podpisanie umowy, która obejmuje m.in. wydanie Ultimate Fishing Simulator na PC na rynku chińskim. To z jeden największych podmiotów na tamtejszym rynku. W najbliższych planach jest także podpisanie wielu kolejnych umów, wydawanie dużej liczby nowych tytułów oraz przeniesienie się z NewConnect na rynek główny GPW.

O Spółce: Ultimate Games S.A. prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne. W 2016 r. Spółka pozyskała znaczącego inwestora PlayWay S.A., wiodącego producenta i wydawcę gier komputerowych, notowanego na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Źródło: Spółka, #ULG

Ostatnie wiadomości