PrimeBit Games podsumowuje IV kwartał | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 mar 2019, 11:23

PrimeBit Games podsumowuje IV kwartał

PrimeBit Games, notowany na NewConnect deweloper gier, wypracował w IV kwartale 2018 roku 136,15 tys. zł przychodów. W tym okresie miała miejsce premiera najważniejszego tytułu studia, Magic Nations na urządzenia typu tablet. Spółka kontynuowała prace nad kolejnymi tytułami, m.in. Inside Grass, wydane w I kwartale br. oraz Froggy Adventure, która doczeka się wydania również na rynku chińskim.

- Wraz całym zespołem intensywnie pracujemy nad rozwojem naszego studia oraz portfolio produktowego. Naszą siłą jest zgrany zespół, który bardzo szybko uczy się i dostosowuje do nowej sytuacji. Dzięki temu możemy podążać za dynamicznie zmieniającym się rynkiem i nadawać mu kształt – mówi Michał Ręczkowicz, prezes PrimeBit Games.

W marcu spółka podpisała umowę na wydanie gier na rynku chińskim. Studio liczy na utrzymanie długotrwałej relacji, której efekty mogą przełożyć się na osiąganie coraz lepszych wyników. Partnerem PrimeBit Games w ekspansji Chin został Martian Interactive Entertainment. To chiński producent i wydawca gier na platformy mobilne. Współpraca z PrimeBit Games zakłada wydanie w Chinach gier polskiego producenta na platformy mobilne i PC. Chiny są obecnie największym rynkiem gamingowym na świecie. Według raportu NewZoo jego wartość szacowana jest na ponad 34 miliardy dolarów.

Od semestru letniego roku akademickiego 2018/2019 spółka rozpoczęła współpracę z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Zajęcia pod kierunkiem „Inżynieria gier komputerowych” zostaną poprowadzone przez praktyków ze studia PrimeBit Games. – Mamy doświadczenie w nauczaniu młodych ludzi, do tej pory chętnie zatrudnialiśmy praktykantów czy stażystów do naszej firmy. Studenci przychodzą zawsze z otwartymi głowami, dzięki czemu możemy czerpać z ich pomysłowości. Chcemy dzielić się wiedzą by kształcić kolejne pokolenia specjalistów w obszarze tworzenia gier. Sami będziemy tego beneficjentami – dodaje Ręczkowicz.

W lutym PrimeBit Games poinformował o intensyfikacji działań w obszarze portingu gier, wszystkie tytuły dostępne w portfolio spółki zostaną przeniesione na Nintendo Switch. Pierwsza z nich, Magic Nations, zadebiutowała w styczniu br. i została bardzo dobrze przyjęta przez graczy.

W tym roku spółka rozpoczęła prace nad wdrożeniem do swoich produktów technologii blockchain. PrimeBit Games chce umożliwić graczom wymianę zdobytych osiągnięć, przedmiotów i przywilejów za pomocą kilku najpopularniejszych kryptowalut. Studio będzie pobierać prowizję za każdą dokonaną w sklepie transakcję. Opracowana technologia zostanie wdrożona w najważniejszych wydanych tytułach.

O Spółce: PrimeBit Games S.A. to notowany na NewConnect twórca, projektant i wydawca gier na komputery stacjonarne, konsole i urządzenia mobilne. Studio tworzą profesjonalne zespoły grafików i programistów z ugruntowanym doświadczeniem w międzynarodowych organizacjach. Misją spółki jest tworzenie unikalnych i innowacyjnych gier, w których wykorzystywane są najnowsze osiągnięcia techniki. Głównym założeniem działalności PrimeBit Games jest osiągnięcie ugruntowanej pozycji na polskim i światowym rynku gamingowym jako podmiotu dyktującego nowe trendy w branży. Flagowym produktem spółki jest multiplatformowa gra karciana, Magic Nations.

Spółka jest twórcą własnej platformy typu kickstarter, za pośrednictwem której deweloperzy gier mogą przeprowadzać zbiórki pieniędzy na sfinansowania swoich projektów, których wydawcą w przyszłości będzie PrimeBit Games.

Źródło: Spółka, #PBT

Ostatnie wiadomości