Grupa WP rekomenduje wypłatę 1 zł dywidendy na akcję | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 mar 2019, 08:42

Grupa WP rekomenduje wypłatę 1 zł dywidendy na akcję

Zarząd Wirtualnej Polski Holding zdecydował o rekomendowaniu walnemu zgromadzeniu przeznaczenia maksymalnej kwoty 29 060 850 zł z zysku za 2018 r. i lat ubiegłych na dywidendę, co da wypłatę w wysokości 1 zł na akcję, podała spółka.

"Zarząd Wirtualna Polska Holding S.A. informuje, że w dniu 25 marca 2019 r. podjął uchwałę w sprawie wystąpienia z wnioskiem do walnego zgromadzenia Wirtualna Polska Holding S.A. o wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy spółki w wysokości 1 zł na jedną akcję, w łącznej kwocie nie wyższej niż 29 060 850" - czytamy w komunikacie.

Zarząd proponuje wyznaczenie prawa do dywidendy na dzień 7 czerwca 2019 roku i dnia wypłaty dywidendy na dzień 17 czerwca 2019 roku.

Proponowany podział zysku jest zgodny z polityką dywidendową spółki przyjętą w dniu 20 grudnia 2016 roku, zgodnie z którą zarząd spółki będzie wnioskował do walnego zgromadzenia o wypłatę dywidendy na poziomie powyżej 1 zł na jedną akcję, jednakże nie więcej niż 70% skonsolidowanego zysku netto grupy kapitałowej wykazanego w sprawozdaniu finansowym za dany rok obrotowy, podano także.

Wirtualna Polska to holding spółek mediowych i e-commerce'owych. Według badania Gemius/PBI w grudniu 2017 z produktów internetowych WP korzystało 20,8 mln Polaków. Grupa jest właścicielem Domodi oraz Allani (moda), Homebook (dom i wystrój wnętrz), Wakacje.pl, Nocowanie.pl oraz eHoliday (turystyka), a także Money.pl, TotalMoney.pl oraz Finansowysupermarket.pl (usługi finansowe).

(ISBnews), #WPL

Ostatnie wiadomości