Legimi przedłuża publiczną emisję akcji serii G do 13 maja | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
15 kwi 2019, 10:09

Legimi przedłuża publiczną emisję akcji serii G do 13 maja

Legimi, pionier na polskim rynku e-książki, przedłuża zapisy na publiczną emisję akcji serii G do 13 maja. Do tej pory spółka pozyskała środki, które w pełni pozwolą na finalizację najważniejszego celu emisyjnego – przejęcia Readfy GmbH. Emisja akcji cieszy się dużym zainteresowaniem, które spółka chce w pełni wykorzystać. Dotychczas Legimi zebrało ponad 800 zgłoszeń.

­- Trwająca emisja akcji serii G cieszy się dużym zainteresowaniem. Na dzień dzisiejszy zebraliśmy ok. 800 zgłoszeń od zainteresowanych osób, z którymi wciąż się kontaktujemy. Jako spółka sami jesteśmy oferującym, nie współpracujemy z firmą inwestycyjną, dlatego też zdecydowaliśmy się przedłużyć emisję. Często inwestorzy potrzebują czasu by otworzyć swój pierwszy rachunek maklerski i rozeznać się w zasadach tego typu ofert. Wśród nowych inwestorów, około połowa to aktywni użytkownicy Legimi a część z nich dopiero rozpoczyna bardziej aktywne inwestowanie w akcje spółek na GPW – komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes zarządu Legimi.

Inwestorzy biorący udział w ofercie akcji Legimi mogą uzyskać dodatkowe bonusy, w formule znanej z equity crowdfundingu. Nowi akcjonariusze spółki otrzymają nagrody już za zapis na 20 akcji o wartości 320 zł, wśród nich są m.in. abonamenty na ebooki i audiobooki bez limitu oraz czytniki ebooków.

- Na tą chwilę pozyskaliśmy kwotę, która w pełni wystarczy na zrealizowanie kluczowego celu emisji – przejęcie niemieckiej spółki Readfy GmbH. Przełoży się to na sprzedaż naszych flagowych usług na rynku niemieckim. Przypomnę, że dzięki tej transakcji zyskujemy dostęp do bazy 400 tys. użytkowników Readfy. Wydłużamy zapisy, ponieważ chcemy w pełni wykorzystać zainteresowanie inwestorów oraz pozyskać środki finansowe, które umożliwią jak najszybszy rozwój na tym rynku. – dodaje Małaczyński.

Publiczna emisja akcji serii G potrwa do 13 maja.

O Spółce: Legimi S.A. to pionier na polskim rynku e-książki. Spółka, jako pierwsza w Polsce, w zamian za opłatę abonamentową, zaoferowała użytkownikom dostęp do cyfrowej biblioteki Legimi. Współpracuje
z największymi telekomami, a swoim klientom oferuje szereg udogodnień m.in. dowolny wybór platformy i urządzenia do czytania, możliwość przełączania pomiędzy e-książką a audiobookiem. Legimi może pochwalić się największą bazą tytułów w kategorii beletrystyka. Dzięki atrakcyjnym ofertom Spółka skokowo zwiększa przychody i liczbę klientów w Polsce. Firma prowadzi także działalność na rynku niemieckim, który jest jednym z największych na świecie.

Ostatnie wiadomości