PKO BP będzie dążył do uzyskania w '19 ponad 4 mld zł zysku oczekiwanego przez rynek | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
15 maj 2019, 12:31

PKO BP będzie dążył do uzyskania w '19 ponad 4 mld zł zysku oczekiwanego przez rynek

PKO BP liczy, że w kolejnych kwartałach także będzie notował dobre wyniki. Bank będzie dążył do uzyskania w 2019 roku ponad 4 mld zł zysku oczekiwanego przez rynek - wynika z wypowiedzi prezesa PKO BP Zbigniewa Jagiełło.

„Wynik (za I kw. – PAP) jest kontynuacją bardzo dobrych trendów, które realizujemy od 2018 roku. Apetyty, które analitycy wyrażają prognozując ponad 4 mld zł, czyli ponad 1 mld zł kwartalnie, będziemy kontynuowali (…). Mam nadzieję, że w kolejnych kwartach również będziemy prezentować dobre lub bardzo dobre wyniki” – powiedział Jagiełło podczas środowej konferencji.

„Ponad 20 analityków postawiło przed nami taki cel. Według ich analiz jeśli nie zajdą żadne negatywne zdarzenia, powinniśmy taki zysk zrealizować. Nic nie stoi na przeszkodzie by taki wynik zgodny z oczekiwaniami rynku dostarczyć” – dodał.

Zysk netto grupy PKO BP w pierwszym kwartale 2019 roku wzrósł do 862 mln zł z 757 mln zł rok wcześniej.

Wyniki banku obciążone były wyższymi składkami na Bankowy Fundusz Gwarancyjny - składki na BFG wzrosły o 66,5 proc. do 388 mln zł, z czego 348 mln zł stanowiła składka na fundusz przymusowej restrukturyzacji banków.

(PAP Biznes), #PKO

seb/ kuc/

Ostatnie wiadomości