R22 umacnia pozycję lidera na rumuńskim rynku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 maj 2019, 17:12

R22 umacnia pozycję lidera na rumuńskim rynku

Grupa R22 przejmuje kolejne rumuńskie spółki i umacnia się na pozycji lidera rumuńskiego rynku hostingu i domen. R22 za łączną kwotę 4,2 mln euro przejmuje trzy podmioty obsługujące łącznie ponad 20 tys. klientów. Dzięki transakcji R22 jest zdecydowanym liderem, z prawie 25 proc. udziałem w lokalnym rynku. Transakcje zostaną sfinansowane kredytem bankowym.

Przejmowane spółki działają pod markami TLH (Top Level Hosting), HostVision i Rohost, osiągają prawie 1,8 mln euro przychodów rocznie, co daje im razem około 8 proc. udziału w rynku. Firmy obsługują ponad 20 tys. klientów i 60 tys. domen.

- Kontynuujemy ekspansję zagraniczną i budowę pozycji lidera rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Pracujemy nad transakcjami w kolejnych krajach regionu, które pozwolą nam osiągnąć ten cel w ciągu dwóch lat. Celujemy w rozwijające się gospodarki, gdzie mamy szansę zarówno na wzrost organiczny, jak i konsolidację rynku – komentuje Jakub Dwernicki, prezes R22.

Przejęte firmy oferują usługi hostingowe, sprzedaż i utrzymanie domen, serwery dedykowane, certyfikaty SSL oraz inne usługi dodatkowe. Spółki te są w dobrej kondycji finansowej, generują zyski na poziomie netto i posiadają dużą, zdywersyfikowaną bazę klientów. Transakcje zostaną sfinansowane środkami z kredytu bankowego.

- Nasze dotychczasowe akwizycje na rumuńskim rynku w połowie finansujemy kredytem bankowym, który jest uzupełniony o finansowanie z PFR TFI oraz środki własne. Równolegle, od kliku miesięcy, pracujemy nad organicznym pozyskiwaniem klientów, optymalizacją oferty oraz wzajemną wymianą doświadczeń w rumuńskich spółkach. Przejmujemy rosnące, dobrze funkcjonujące podmioty, co pozwala generować synergie przychodowe i kosztowe – mówi Jakub Dwernicki, prezes R22.

Projekt konsolidacji rynków w krajach Europy Środkowo-Wschodniej stanowi powtórzenie działań i dokonań Grupy na polskim rynku hostingu i domen, gdzie silna pozycja w TOP3 największych graczy została zdobyta dzięki akwizycji i połączeniu w jeden organizm kilku mniejszych podmiotów. R22 posiada zespół dedykowany akwizycjom oraz integracji przejmowanych podmiotów. Pomyślność realizowanych przejęć wynika z odpowiedniego podejścia do ludzi, czerpania wiedzy z ich doświadczenia i dobrego zarządzania zespołami i kapitałem.

O Spółce:

R22 to dynamicznie rosnąca grupa technologiczna oferująca kompleksowe usługi wspierające firmy w obecności w Internecie, automatyzacji komunikacji oraz procesów biznesowych. Z usług korzystają małe i średnie firmy oraz duże przedsiębiorstwa. Portfolio Grupy obejmuje przede wszystkim usługi hostingowe i sprzedaż domen, usługi wielokanałowej komunikacji SMS, mobile i e-mail, marketing automation oraz usługi telekomunikacyjne.

Grupa koncentruje się na skalowalnych usługach oferowanych w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service), prowadząc działalność w ramach całego łańcucha wartości – od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta.

Źródło: Spółka, #R22

Ostatnie wiadomości