We. The Revolution 25 czerwca zadebiutuje na konsolach | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 maj 2019, 09:32

We. The Revolution 25 czerwca zadebiutuje na konsolach

We. The Revolution, osadzona w krwawych czasach Rewolucji Francuskiej gra polskiego studia Polyslash, okazała się jedną z najgłośniejszych premier rodzimej branży gier niezależnych w ostatnim czasie. Po niezwykle udanej premierze na PC tytuł już 25 czerwca ukaże się w wersji na PlayStation4, Xbox One i Nintendo Switch. Posiadacze Switcha już teraz mogę nabyć grę w przedsprzedaży. Wydawcą We. The Revolution jest spółka Klabater.

- We. The Revolution zadebiutowała w marcu na PC w pięknym stylu zbierając świetne oceny zarówno w mediach jak i od użytkowników. Wiemy, że wielu graczy preferujących dojrzałe gry z ciekawą historią bardzo czeka na edycję konsolową – ta ukaże się już 25 czerwca w wersji na PS4, Xbox One i NS. We. The Revolution stawia gracza w moralnie niejednoznacznych sytuacjach, w których nie ma oczywistych rozwiązań, a podejmowane decyzje nigdy nie są jednoznaczne. Władza nad ludzkim życiem i śmiercią to ciężar, odpowiedzialność i siła, które mogą wpłynąć na losy rewolucji. Entuzjastyczne przyjęcie gry i wzrastające grono jej odbiorców są dowodem, że produkcja się podoba i może odnieść duży sukces. – informuje Łukasz Mach, szef marketingu/PR w spółce Klabater.

W We. The Revolution gracz wciela się w rolę sędziego Trybunału Rewolucyjnego. Fabuła gry nie ogranicza się jednak tylko do sal sądowych, w tle toczonych rozpraw główny bohater prowadzi życie rodzinne, a także bierze udział w skomplikowanej politycznej grze. Już w pierwszym dniu sprzedaży (21 marca) We. The Revolution znalazło się na drugim miejscu globalnej listy bestsellerów na platformie Steam. Gra zebrała bardzo dobre oceny w mediach (76% wg. Metacritic) i wśród użytkowników Steama (77% pozytywnych opinii). Szczególne uznanie zdobyła na kluczowym dla wydawcy rynku francuskim.

- Wszystkie nakłady na produkcję gry, jej marketing i lokalizację ze strony wydawcy zwróciły się w ciągu pierwszego tygodnia po premierze. Spodziewamy się, że po debiucie na konsole gra znacząco poszerzy grono odbiorców, szczególnie na ważnych rynkach francuskojęzycznych, gdzie gry konsolowe cieszą się dużo większym zainteresowaniem niż tytuły na PC. – mówi Michał Gembicki, członek zarządu Klabater SA.

Gra dostępna jest obecnie na PC/Mac/Linux w serwisach STEAM, GOG, Humble Bundle oraz innych platformach cyfrowej dystrybucji.

Najważniejsze fakty dotyczące premiery We. The Revolution:

  • 2 miejsce na globalnej liście bestsellerów Steam (wkrótce po premierze)
  • top 5 widoczności na Twitchu w kategorii gier (tydzień premiery): 70,636 godzin streamów łącznie.
  • ok. 300 streamów na ok. 120 kanałach influencerów, 50 recenzji w kluczowych mediach growych na całym świecie - wszystko w tygodniu premiery
  • Rynek francuski (kluczowy dla gry) - wszystkie największe media growe zrecenzowały We. The Revolution w pierwszym tygodniu po premierze (średnia ocen: 8/10), w tym giganci gamingowi, telewizyjni i lifestyle’wi jak Konbini, Telerama czy Liberation
  • Ocena na metacritic: 76%
  • Trailer premierowy został pokazany ekskluzywnie w serwisach Gamespot i JeuxVideo (nr. 1 mediów growych we Francji) na dzień przed premierą
  • Zwrot kosztów wydawniczych w pierwszym tygodniu po premierze

O Spółce:

Klabater to polski wydawca i producent gier wideo z siedzibą w Warszawie. Spółka świadczy twórcom gier wideo (developerom) kompleksowe usługi, począwszy od finansowania produkcji przez doradztwo strategiczne i pomoc w zarządzaniu projektem i produkcją, aż po planowanie i realizację kampanii reklamowych i działań PR/Social Media. Spółka pozyskuje partnerów i projekty na rynkach lokalnych - w regione CEE, CIS i LATAM, natomiast swoja działalność wydawniczą prowadzi na rynkach globalnych, w oparciu o platformy cyfrowej dystrybucji: Steam, GOG, GreenMan Gaming czy Humble. Klabater posiada również status wydawcy konsolowego na platformach Microsoft Xbox ONE, PlayStation oraz Nintendo oraz własny zespół developerski działający pod marką Kraken Unleashed pracujący nad grą Crossroads Inn.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości