DZIEŃ NA RYNKACH: Kontrakty w USA na lekkich minusach; sezon wyników w pełni | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 lip 2019, 14:27

DZIEŃ NA RYNKACH: Kontrakty w USA na lekkich minusach; sezon wyników w pełni

Futures w USA są na małych minusach, podobnie jak indeksy większości giełd w Europie. Inwestorzy oceniają napływające wyniki finansowe spółek za II kwartał. Sekretarz skarbu USA poinformował o rozmowie z przedstawicielami chińskiej administracji.

Kontrakty na S&P 500 spadają o 0,05 proc., na Dow Jones Industrial zniżkują o 0,13 proc., a na Nasdaq idą w dół o 0,15 proc.

Notowania Morgan Stanley zniżkują o 1 proc. przed rozpoczęciem handlu - zysk na akcję banku wyniósł w II kw. 1,23 USD wobec oczekiwanych 1,14 USD.

Netflix spada o 12 proc. w handlu przedsesyjnym - platforma streamingowa miała w II kw. 2,7 miliona nowych subskrybentów, a analitycy spodziewali się wzrostu o ponad 5 milionów.

Akcje IBM idą w dół o 1 proc. przed sesją - przychody spółki w II kw. wyniosły 19,16 mld USD vs konsensus 19,14 mld USD.

Qualcomm idzie w dół o ponad 1 proc. w handlu przedsesyjnym - Komisja Europejska poinformowała o nałożeniu na firmę 242 mln euro kary za stosowanie drapieżnych cen i nadużywanie dominującej pozycji w dziedzinie urządzeń działających w sieciach 3G.

Akcje UnitedHealth rosną o ok. 1 proc. w handlu przedsesyjnym - skorygowany zysk na akcję spółki wyniósł w II kw. 3,60 USD. Oczekiwano 3,45 USD.

Notowania eBay rosną o 5 proc. przed sesją - spółka podniosła prognozę zysku na akcję w roku fiskalnym powyżej oczekiwań.

Walory Honeywell spadają o ok. 1 proc. w handlu przedsesyjnym - prognozy sprzedaży w III kw. były lekko poniżej oczekiwań.

"Zwyżki indeksów ulegają presji wyników spółek. (...) Jak dotąd raporty i prognozy były niejednoznaczne, a biorąc pod uwagę napiętą sytuację w gospodarce, nie jest niespodzianką, że jest niewielka tolerancja wśród inwestorów nawet na najmniejsze rozczarowania" - powiedział Alec Young, dyrektor zarządzający badania rynków globalnych w FTSE Russell.

Dziennik "Wall Street Journal" poinformował, że negocjacje handlowe USA-Chiny utknęły w martwym punkcie, podczas gdy administracja Trumpa ustala, jak odnieść się do żądań Pekinu, aby złagodzić ograniczenia nałożone na Huawei Technologies.

W czwartek wyniki finansowe za II kw. przedstawi Microsoft, a w piątek - American Express i BlackRock.

W Europie indeks Euro Stoxx 50 spada o 0,24 proc., niemiecki DAX zniżkuje o 0,62 proc., francuski CAC 40 idzie w górę o 0,01 proc., a brytyjski FTSE 100 traci 0,5 proc.

Nordea spada o 6,5 proc. - zysk operacyjny wyniósł 2,214 mld euro vs konsensus 2,17 mld euro.

Notowania detalisty odzieżowego Asos idą w dół o 12 proc. po tym, jak spółka obniżyła prognozy dotyczące zysku.

Akcje Volvo rosną o 1,5 proc. - skorygowany zysk operacyjny w II kw. wyniósł 15,1 mld koron wobec 13,5 mld koron.

Danske Bank spada o 1 proc. po tym, jak zysk przed opodatkowaniem w II kw. był niższy od oczekiwań.

SAP SE idzie w dół o 6 proc. - wyniki w II kw. dot. wzrostu subskrypcji na usługi w chmurze były gorsze od oczekiwań.

Walory EasyJet zwyżkują o 3 proc. - spółka podała, że zysk przed opodatkowaniem był zgodny z konsensusem.

Novartis zyskuje 3,5 proc. - zysk operacyjny w II kw. wyniósł 3,65 mld USD wobec oczekiwanych 3,3 mld USD.

Akcje Grandvision NV rosną o 8 proc., bowiem właściciel większościowy potwierdził, że prowadzone są rozmowy dotyczące sprzedaży firmy producentowi Ray-Banów EssilorLuxottica.

Notowania francuskiego producenta gier UbiSoft rosną o 4 proc., bowiem kwartalna sprzedaż była lepsza od oczekiwań.

Dolar osłabia się o 0,05 proc. wobec koszyka walut do 97,19 pkt.

Eurodolar idzie w dół o 0,08 proc. do 1,1216.

Kwotowanie USD/JPY spada o 0,31 proc. do 107,78.

Kurs funta zwyżkuje o 0,27 proc. wobec dolara do 1,2482.

Rentowność 10-letnich UST rośnie o 1 pb do 2,05 proc.

Spread między dwuletnimi a dziesięcioletnimi UST wynosi 23 pb. Natomiast spread między amerykańskimi obligacjami 3-miesięcznymi a 10-letnimi wynosi obecnie: -6 pb.

Z kolei dochodowość 10-letnich niemieckich bundów spada o 3 pb do: -0,32 proc.

Na rynku paliw ropa WTI na NYMEX rośnie o 0,39 proc. do 57 USD za baryłkę, a Brent na ICE idzie w górę o 0,66 proc. do 64,09 USD/b.

Sekretarz skarbu Steven Mnuchin poinformował, że na czwartkowe popołudnie zaplanowane są telefoniczne konsultacje ze stroną chińską.

„Pracujemy zgodnie z wytycznymi prezydenta Trumpa i prezydenta Xi, które zostały uzgodnione na spotkaniu w Osace i zobaczymy, co z tego wyniknie" - powiedział Mnuchin.

Mnuchin dodał, że "na razie" USA nie planują zmian w swojej polityce walutowej. Wcześniej w mediach pojawiły się spekulacje, że Donaldowi Trumpowi zależy na osłabieniu kursu dolara, po tym jak wielokrotnie oskarżał UE i Chiny o "manipulacje kursem waluty".

BLOOMBERG: EBC ZASTANAWIA SIĘ NAD ZMIANĄ CELU INFLACYJNEGO

Członkowie Europejskiego Banku Centralnego rozpoczęli analizy potencjalnej zmiany celu inflacyjnego - podała w czwartek agencja Bloomberga, powołując się na anonimowe źródła.

Źródła podały, że prezes EBC Mario Draghi opowiada się za „symetrycznym” podejściem, co oznacza, że elastyczność może być wyższa lub niższa od określonego celu 2 proc.

(PAP Biznes)

kkr/ gor/

Ostatnie wiadomości