DM mBank obniżył cenę docelową Famuru do 5,33 zł, utrzymał rekomendację "kupuj" | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 sie 2019, 16:37

DM mBank obniżył cenę docelową Famuru do 5,33 zł, utrzymał rekomendację "kupuj"

Analitycy DM mBanku, w raporcie z 7 sierpnia obniżyli cenę docelową akcji Famuru do 5,33 zł z 6,71 zł, utrzymując rekomendację "kupuj".

W dniu publikacji raportu cena akcji Famuru wyniosła 4,42 zł, a we wtorek o godz. 16.30 za jeden papier płacono 4,3 zł.

"Rosnące zapasy węgla kamiennego na przykopalnianych zwałowiskach w Polsce oraz spadki cen węgla energetycznego i koksowego na światowych rynkach powodują, że rodzimym producentom trudno będzie podwyższać ceny w kolejnych okresach. Naszym zdaniem przy dynamicznym wzroście kosztów wynagrodzeń i prawdopodobnie niższych cenach surowca wyniki finansowe firm wydobywczych w 2020 roku spadną. To z kolei naszym zdaniem spowoduje spadek wydatków w polskim wydobyciu węgla z rekordowych w ostatnich 7-miu latach 5 mld zł do 4,4 mld zł w 2020 roku (-12 proc. r/r)" - napisano.

"W efekcie prognozujemy, że obroty Grupy Famur w 2020 roku obniżą się o około 17 proc. r/r do 1,8 mld zł, a EBITDA o 15 proc. r/r do 469 mln zł. Niższe obroty naszym zdaniem Grupa będzie rekompensować większym udziałem sprzedaży części zamiennych i serwisu (Aftermarket) oraz niższymi kosztami produkcji (spadek cen stali i kosztów zewnętrznej kooperacji). W efekcie szacujemy, że marża EBITDA wzrośnie w 2020 roku do 26,6 proc. (+0,6 p.p.)" - dodano.

Autorem raportu, którego pierwsze udostępnienie miało miejsce 7 sierpnia, o godzinie 8.47, jest Jakub Szkopek.

Depesza PAP Biznes stanowi wyciąg z raportu. W załączniku zamieszczamy plik PDF z raportem.

(PAP Biznes), #FMF

epo/ osz/

Zobacz także: Famur SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości