PGE przewiduje w '20 spadek nakładów na energetykę konwencjonalną, wzrost w OZE i dystrybucji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 lis 2019, 21:12

PGE przewiduje w '20 spadek nakładów na energetykę konwencjonalną, wzrost w OZE i dystrybucji

Grupa PGE przewiduje, że w 2020 roku jej nakłady inwestycyjne w segmencie energetyki konwencjonalnej spadną rok do roku, a wzrosną w obszarze energetyki odnawialnej i dystrybucji - podała spółka w prezentacji.

Spółka poinformowała, że niższe nakłady na rozwój w energetyce konwencjonalnej wynikać będą z zakończenia budowy bloków 5 i 6 w Elektrowni Opole i końcowego etapu budowy bloku nr 7 w Elektrowni Turów.

W obszarze OZE grupa przewiduje nakłady związane z budową farm wiatrowych w ramach projektu Klaster o mocy zainstalowanej ok. 97 MW i początkową fazą programu budowy mocy fotowoltaicznych do 2,5 GW.

W segmencie dystrybucji PGE planuje realizację programu kablowania sieci prowadzącą do wzrostu WRA i poprawy niezawodności.

PGE zakłada, że nakłady w ciepłownictwie będą w 2020 roku stabilne rdr. Planowana jest kontynuacja realizacji modernizacji pod kątem BAT/BREF.

Z kolei w obrocie spółka planuje w przyszłym roku bieżące projekty rozwojowe i utrzymaniowe. Nakłady w tym segmencie też mają być porównywalne rdr.

Po trzech kwartałach 2019 roku nakłady na inwestycje wyniosły w grupie PGE 4,5 mld zł i były o 19 proc. większe rdr.

(PAP Biznes), #PGE

pel/

Zobacz także: PGE Polska Grupa Energetyczna SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości