Medicalgorithmics zakłada wzrost przychodów rdr w '20 | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 gru 2019, 17:08

Medicalgorithmics zakłada wzrost przychodów rdr w '20

Medicalgorithmics spodziewa się wzrostu przychodów w 2020 roku - poinformował we wtorek prezes Marek Dziubiński. Zarząd widzi duży potencjał rozwoju na rynkach poza Stanami Zjednoczonymi, chce inwestować w rozwój sprzedaży.

"Przewidujemy wzrost przychodów rdr oraz stabilną bazę kosztów operacyjnych (w 2020 roku-PAP)" - powiedział podczas wtorkowej konferencji prezes Medicalgorithmics.

"Planujemy dalej inwestować w rozwój sprzedaży i zatrudnianie większej liczby sprzedawców" - dodał.

Zarząd podał ponadto, że w latach 2020-2021 planuje wprowadzić na rynek trzy nowe urządzenia.

Medicalgorithmics jest dostawcą rozwiązań w diagnostyce kardiologicznej. Głównym źródłem przychodów spółki jest sprzedaż usług diagnostycznych świadczonych na rzecz pacjentów w Stanach Zjednoczonych przy wykorzystaniu systemu PocketECG, służącego do zdalnego monitorowania zaburzeń pracy serca. Grupa rozwija biznes także poza Stanami Zjednoczonymi.

"Poza Stanami Zjednoczonymi nasz biznes rozwija się bardzo dynamicznie. Rynkami, które głównie kontrybuują do tego wzrostu są Kanada i kraje skandynawskie. Widzimy spory potencjał jeśli chodzi o rozwój, w szczególności w Europie" - powiedział prezes Dziubiński.

"Jeśli chodzi o 2020 rok to sytuacja na rynkach poza USA wygląda bardzo obiecująco. Spodziewamy się dalszego dynamicznego wzrostu na tamtych rynkach" - dodał.

Po trzech kwartałach 2019 roku przychody Medicalgorithmics wyniosły 136,3 mln zł i były 4,6 proc. niższe rdr. Spółka informowała, że wpływ na poziom przychodów miała mniejsza liczba świadczonych usług medycznych, co przełożyło się na spadek przychodów działającej w USA spółki zależnej Medi-Lynx. Dodatni wpływ miał wyższy o 8 proc. średni kurs USD/PLN.

Zysk netto grupy po trzech kwartałach 2019 roku wyniósł 3,9 mln zł wobec 10,9 mln zł przed rokiem. EBITDA wyniosła 19 mln zł, co oznacza spadek rdr o 16 proc.

Spółka poinformowała we wtorek, że planuje wyemitować do 721.303 akcji z pozbawieniem prawa poboru. Celem emisji jest pozyskanie kapitału na dalszą zmianę modelu biznesowego spółki zależnej Medi-Lynx, rozwój sprzedaży międzynarodowej i technologii. Walne zgromadzenie w tej sprawie ma się odbyć 7 stycznia.

Zarząd ocenił podczas konferencji, że spółka może funkcjonować bez przeprowadzenia emisji akcji, ale jej brak mógłby istotnie wpłynąć na możliwość zwiększania wolumenu sprzedaży oraz inwestycje.

(PAP Biznes), #MDG

sar/ ana/

Zobacz także: Medicalgorithmics SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości