Zarząd PGE rekomenduje niewypłacanie dywidendy za 2019 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
28 maj 2020, 16:52

Zarząd PGE rekomenduje niewypłacanie dywidendy za 2019 r.

Zarząd PGE rekomenduje niewypłacanie dywidendy za 2019 rok - podała spółka w komunikacie.

"Decyzja, zgodnie z polityką dywidendy, została podjęta w wyniku analizy ogólnej wysokości zadłużenia spółki, spodziewanych nakładów kapitałowych i potencjalnych akwizycji, oraz z uwzględnieniem niepewności rynkowej w wyniku recesji spowodowanej epidemią koronawirusa SARS-CoV-2" - napisano.

W środę przedstawiciele zarządu PGE informowali, że grupa chce akumulować gotówkę, by bezpiecznie przejść przez kryzys. Wyjaśniali, że najważniejsze jest teraz pilnowanie wskaźnika zadłużenia.

W 2017 roku zarząd PGE zdecydował o zawieszeniu wypłaty dywidendy z zysków za lata 2016, 2017 i 2018. Po tym okresie spółka zamierzała rekomendować walnemu wypłatę dywidendy na poziomie 40-50 proc. skonsolidowanego zysku netto przypadającego dla akcjonariuszy jednostki dominującej, korygowanego o wielkość odpisów aktualizujących wartość rzeczowych aktywów trwałych oraz wartości niematerialnych. Wypłata dywidendy miała być uzależniona od ogólnej wysokości zadłużenia spółki, spodziewanych nakładów kapitałowych i potencjalnych akwizycji.

(PAP Biznes), #PGE

pel/ gor/

Zobacz także: PGE Polska Grupa Energetyczna SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości