SimFabric podpisało umowę z Xi4G na wydanie i portowanie gry House Secrets - The Beginning | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
25 cze 2020, 08:45

SimFabric podpisało umowę z Xi4G na wydanie i portowanie gry House Secrets - The Beginning

SimFabric, notowany na NewConnect wydawca i producent gier wideo, podpisał umowę z wrocławskim studiem gier mobilnych Xi4G Sp. z o.o. na wydanie i portowanie gry House Secrets - The Beginning w wersji na PC oraz konsole Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One. Premiera gry planowa jest na pierwszą połowę 2021 roku. Właścicielem autorskich praw majątkowych do tytułu jest spółka Xi4G.

- House Secrets – The Beginning jest pierwszą grą typu HOPA (Hidden Objects Adventure) w naszym portfolio. Tytuł autorstwa Xi4G w wersji mobilnej został bardzo dobre przyjęty przez graczy. Na mocy podpisanej umowy zajmiemy się portowaniem gry na komputery stacjonarne oraz konsole NS, PS4 i Xbox. Będziemy także wydawcą tych wersji – mówi Emil Leszczyński, przewodniczący Rady Nadzorczej SimFabric – W pierwszej kolejności wydamy grę w modelu premium, z ewentualną kontynuacją i rozszerzeniem umowy, również o model F2P – na PC i konsole. Efekty tych działań zamierzamy zaprezentować w pierwszej połowie 2021 roku.

House Secrets - The Beginning stanowi połączenie klasycznych mechanizmów Hidden Object z dodatkiem przygód w oryginalnych lokacjach i fascynujących zagadek sprzed lat. Do tej pory liczba pobrań wersji mobilnej tytułu przekroczyła 200 tys. sztuk. Gra opowiada historię Amerykanki Lucy, która odkrywa dzieje swojej rodziny w Polsce i trafia do krainy obarczonej klątwą i mroczną magią. Fabuła gier oparta na silniku gier Hidden Object rozwija się na zasadzie odblokowania atrakcyjnych wizualnie plansz, na których należy znaleźć wyznaczone obiekty. Model zakłada przyznawanie nagród i zasobów niezbędnych do rozwijania mapy, historii i kolejnych wątków, aby uczynić rozrywkę interesującą i wciągającą dla gracza. Xi4G aktualnie rozwija serię produktów, które tworzą wspólnie całą markę House Secrets.

SimFabric z tytułu realizacji zawartej umowy otrzyma wynagrodzenie w wysokości 50 proc. zysków ze sprzedaży gry po potrąceniu obowiązkowych opłat naliczanych przez platformy dystrybucji cyfrowej.

Obecna wycena spółki wynosi ponad 400 mln zł. W związku z deklaracją zarządu dotyczącą uruchomienia procedury przejścia na główny parkiet GPW po przekroczeniu kapitalizacji na poziomie 100 mln złotych, 26 czerwca, Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy podejmie decyzję w tej sprawie.

– Niewątpliwie na ustalenia związane ze zmianą parkietu notowań, ma podpisanie największej w historii naszej spółki umowy z koncernem Koch Media GmbH. Kontrakt ten dotyczy współpracy przy dwóch projektach z portfolio naszego studia. Tytuły te będą promowane i dystrybuowane przez Koch Media GmbH na cały świat – mówi Julia Leszczyńska, prezes SimFabric.

Jak wskazuje prezes studia, SimFabric rozpoczęło już wewnętrzne przygotowywania do mapy drogowej przejścia na główny rynek GPW. Szczegóły ustaleń WZA będą znane w piątek.

O SimFabric:

SimFabric S.A. powstała w 2016 roku. Spółka prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w portowaniu gier (przerabianie gry z jednej platformy na inną) na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 i komputery stacjonarne oraz produkcjach własnych. Głównym założeniem prowadzonej działalności jest portowanie i wydawanie kilku nisko oraz średnio budżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie. Najważniejszym dotychczasowym produktem spółki jest gra Farm Expert 2018, która w wersji mobilnej sprzedała się w liczbie ponad 2,5 mln kopii.  W 2016 roku firma otrzymała główną nagrodę ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) w konkursie na najlepszą aplikację kosmiczną. Od lipca 2019 SimFabric prowadzi oddział odpowiedzialny za działania B+R, którego celem jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań w branży gier komputerowych. W maju 2020 roku spółka powołała firmę zależną MobileFabric, której celem będzie rozwój gier na urządzenia mobilne

Strategicznym akcjonariuszem studia jest Grupa PlayWay. Od kwietnia 2020 roku SimFabric jest notowana na rynku NewConnect.

Źródło: Spółka, #SIM

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości