Victoria Dom złożyła prospekt do KNF | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
31 lip 2020, 15:27

Victoria Dom złożyła prospekt do KNF

Wiodący warszawski deweloper złożył do Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny dotyczący publicznej emisji obligacji o łącznej wartości do 200 mln zł. Zarząd Victoria Dom zakłada, że ze sprzedażą pierwszej transzy papierów korporacyjnych wystartuje pod koniec trzeciego lub na początku czwartego kwartału br.

Wiodący warszawski deweloper zakończył prace nad prospektem emisyjnym dotyczącym emisji obligacji o łącznej wartości do 200 mln zł. W rezultacie dokument został już złożony do Komisji Nadzoru Finansowego. „Liczymy, że z publiczną emisją pierwszej transzy obligacji korporacyjnych będziemy mogli wyjść na rynek pod koniec trzeciego lub na początku czwartego kwartału. Środki pozyskiwane ze sprzedaży papierów korporacyjnych będziemy przeznaczać na finansowanie budowy bieżących inwestycji, zakup nowych gruntów oraz zasilenie kapitału obrotowego” - powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Zarządu Victoria Dom. Partnerem finansowym i oferującym obligacje jest Michael / Ström Dom Maklerski.

„Widzimy rosnące zainteresowanie zakupem mieszkań, z przeznaczeniem zarówno na własne cele mieszkaniowe oraz pod wynajem. Inwestowanie w nieruchomości jest postrzegane jako bezpieczne i rentowne lokowanie środków finansowych. Jednocześnie jest również duże zapotrzebowanie na produkty finansowe oferowane przez spółki o solidnym standingu finansowym. Potwierdzeniem może być sukces naszej ostatniej emisji obligacji przeprowadzonej na podstawie memorandum informacyjnego, która zakończyła się ze sporą nadsubskrypcją” - podkreślił Waldemar Wasiluk.

Victoria Dom utrzymuje bogaty bank ziemi, na którym może realizować inwestycje deweloperskie przez co najmniej kolejnych kilka lat. „Obecnie realizowana przez nas sprzedaż jest na satysfakcjonującym poziomie. Pod koniec roku zamierzamy wprowadzić do oferty kilka nowych projektów. Systematycznie uzupełniamy także nasz portfel gruntów” – dodał Waldemar Wasiluk.

O Victoria Dom:

Victoria Dom S.A. jest liderem wśród deweloperów mieszkaniowych działających na rynku warszawskim. Specjalizuje się w realizacji wielorodzinnych osiedli. Oferowane mieszkania są dobrze zaprojektowane, ustawne, wygodne a przede wszystkim dostępne cenowo i doskonale skomunikowane z innymi częściami miasta. Inwestycje są realizowane na terenie całej Warszawy. Victoria Dom jest polską firmą z ponad 22 letnim doświadczeniem. Powstała w 1998 r., a od 2008 r. prowadzi działalność w formie spółki akcyjnej. Victoria Dom S.A. jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, posiada certyfikat Dewelopera poświadczający wiarygodność i fachowość usług.

Źródło: Spółka

Ostatnie wiadomości