Wg 58 proc. badanych pandemia nie wpłynęła na zmianę sytuacji finansowej gosp. domowych - PIE, PFR | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
12 sie 2020, 10:22

Wg 58 proc. badanych pandemia nie wpłynęła na zmianę sytuacji finansowej gosp. domowych - PIE, PFR

58 proc. ankietowanych deklarowało pod koniec lipca, że pandemia nie miała wpływu na zmianę sytuacji finansowej gosp. domowych - wynika z badania nastrojów gospodarstw domowych Polskiego Funduszu Rozwoju i Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

W porównaniu do początku drugiej dekady lipca odsetek badanych deklarujących brak zmian wzrósł o 4 pkt. proc.

1/3 badanych oceniła, że sytuacja gospodarstw domowych pogorszyła się wobec stanu sprzed pandemii.

Jednocześnie, 58 proc. pytanych (b/z) uważa za nieprawdopodobną możliwość odłożenia jakichkolwiek pieniędzy w ciągu najbliższego kwartału.

Pandemia nie wpłynęła na stan oszczędności 41 proc. Polaków (poprzednio 44 proc.), przy czym 16 proc. badanych deklarowało, że nie miało żadnych oszczędności przed pandemią.

Zmniejszenie oszczędności wskazało 30 proc. badanych, a zwiększenie 8 proc.

75 proc. badanych nie planuje wyjazdu wakacyjnego na przynajmniej tydzień.

Badanie na zlecenie Polskiego Funduszu Rozwoju i Polskiego Instytut Ekonomicznego przeprowadzono przez IBRiS w dniach 29-31 lipca za pomocą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych (CATI) na próbie losowej 1023 osób. Na podstawie tej próby możemy przeprowadzić wnioskowanie o populacji Polaków przy poziomie ufności 0,95 i z 3-procentowym błędem szacunków wskaźników struktury. (PAP Biznes)

tus/ gor/

Ostatnie wiadomości