SILVAIR zaczyna monetyzować dane IoT | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
26 paź 2020, 13:30

SILVAIR zaczyna monetyzować dane IoT

Spółka SILVAIR oferująca innowacyjne rozwiązania z zakresu Internetu Rzeczy wchodzi w obszar monetyzacji, w którym wprowadza cykliczne opłaty za korzystanie z dostępu do danych pozyskanych z sieci oświetleniowych w przestrzeniach komercyjnych.

Spółka podpisała właśnie swoją pierwszą umowę na udostępnianie danych z firmą Convergia, która oferuje swoje produkty i usługi na rynkach Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej.

- To przełomowy moment dla naszej spółki. Sprzedajemy już licencje na oprogramowanie, udostępniamy narzędzia do zarządzania sieciami oświetleniowymi a teraz zaczynamy monetyzować dane. Bardzo się cieszę, że pierwszy partner, z którym to robimy ma bogate doświadczenie w dostarczaniu dodatkowych usług z obszaru Internetu Rzeczy i jest dostępny w ponad 50 krajach. To dla nas wyróżnienie jak i motywacja do dalszego rozwoju - powiedział Rafał Han, prezes i współzałożyciel Silvair.

W pierwszym etapie współpracy Convergia korzystać będzie z danych dotyczących zużycia energii oraz informacji o obecności i natężeniu ruchu w przestrzeniach zamknietych. Dane te pozyskiwane będą z zainstalowanych czujników, zawierających oprogramowanie Silvair zgodne ze standardem Bluetooth Mesh, i w dalszej kolejności zostaną zintegrowane przez firmę Convergia z systemami zarządzania budynkiem.

- Convergia to pierwszy klient, któremu udostępniamy nasze API. Dzięki temu na bazie dostarczonych od nas informacji będą mogli wprowadzić rozszerzoną analitykę i dostosowywać swoją ofertę do potrzeb swoich klientów - dodaje Piotr Hawranek - szef produktu w spółce Silvair.

Convergia to spółka z ponad 20-letnim doświadczeniem w dostarczaniu usług i produktów telekomunikacyjnych. Spółką macierzystą Convergia jest ogólnoświatowy dystrybutor elektroniki Future Electronics o przychodach przekraczających 5 miliardów dolarów rocznie, z którym spółka podpisała w zeszłym roku umowę. Jeszcze w tym roku Convergia rozpoczyna cykl szkoleń swoich pracowników w zakresie rozwiązań i technologii Silvair.

O Silvair:

Silvair rozwija oprogramowanie w ramach tzw. Internetu Rzeczy (IoT – Internet of Things). Jego oferta obejmuje m.in. oprogramowanie dedykowane do komponentów oświetleniowych. Silvair pracuje także nad narzędziami pozwalającymi na kontrolę i zarządzanie infrastrukturą oświetleniową oraz analizę i wykorzystanie danych zbieranych przez czujniki zainstalowane w systemach oświetlenia, co umożliwia świadczenie nowych, innowacyjnych usług m.in. w modelu abonamentowym.

Rozwiązania Silvair oparte są na nowym standardzie Bluetooth mesh, zatwierdzonym w połowie 2017 r. Wiodąca rola spółki i zastosowanie jej autorskich rozwiązań w procesie opracowywania standardu Bluetooth mesh dają jej uprzywilejowaną pozycję konkurencyjną w procesie komercjalizacji rozwiązań opartych na tej technologii. Silvair działa na rynku globalnym, ze szczególnym uwzględnieniem Ameryki Północnej i Europy Zachodniej.

Silvair blisko współpracuje m.in. z czołowymi producentami komponentów i opraw oświetleniowych – wśród których są takie firmy jak m.in.: OSRAM, Murata Manufacturing, McWong International, Danlers, Fulham, DG Light, Zumtobel Group, LA Lighting czy Linmore LED.

Źródło: Spółka, #SVRS

Zobacz także: Silvair Inc. - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości