Grupa CDRL miała w IV kw. 97,8 mln zł przychodów, ok. 17 proc. mniej rdr | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 sty 2021, 10:04

Grupa CDRL miała w IV kw. 97,8 mln zł przychodów, ok. 17 proc. mniej rdr

Grupa CDRL, właściciel marek Coccodrillo oraz Buslik, w IV kwartale 2020 r. wygenerowała 97,8 mln zł przychodów. To około 17 proc. mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Przychody w IV kwartale są umiarkowanie dobre. Należy je oceniać, biorąc pod uwagę obecną sytuację społeczno-gospodarczą. Mocno odczuwamy przedłużające się zamknięcie naszych sklepów stacjonarnych w galeriach handlowych – wprowadzony lockdown oraz niepewne nastroje konsumenckie związane z pandemią spowodowały, że nasze przychody są niższe niż przed rokiem. Niemniej jednak, bardzo dobrze radzą sobie nasze sklepy e-commerce – w kanałach internetowych odnotowujemy rekordowe wyniki" – powiedział, cytowany w komunikacie, Tomasz Przybyła, wiceprezes CDRL.

Jak podano, w polskim sklepie internetowym sprzedaż wzrosła o 93 proc. do 10,93 mln zł, a w sklepie internetowym sieci Buslik o 88 proc. rdr do 3,85 mln zł.

W sklepach stacjonarnych w Polsce przychody wyniosły 30,17 mln zł, co oznacza spadek o 31 proc. rdr. Sklepy stacjonarne sieci Buslik osiągnęły przychody na poziomie 42,33 mln zł, czyli były niższe o 20,9 proc. rdr.

Narastająco, od stycznia do końca grudnia 2020 r., grupa CDRL wygenerowała 387,47 mln zł przychodów, co oznacza spadek o 13,7 proc. rdr.

Grupa CDRL to dystrybutor odzieży dziecięcej w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest właścicielem marek własnych Coccodrillo, Lemon Explore, Petit Bijou, Broel oraz największej sieci supermarketów dla dzieci na Białorusi - Buslik.

(PAP Biznes), #CDL

pel/ osz/

Zobacz także: CDRL SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości