MedApp rozszerza współpracę z Microsoft | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 sty 2021, 09:15

MedApp rozszerza współpracę z Microsoft

MedApp rozszerza współpracę z firmą Microsoft. Spółka otrzymała właśnie od technologicznego giganta status Mixed Reality DMP, dzięki któremu stała się oficjalnym dystrybutorem urządzenia do wizualizacji holograficznej w mieszanej rzeczywistości - HoloLens 2. MedApp posiada już status Silver Partner w programie MRPP, a także oferuje swoim klientom rozwiązanie chmurowe Microsoft Azure.

- Uczestnictwo w kolejnym programie partnerskim firmy Microsoft jest dla nas dużym wyróżnieniem. To dowód na to, że MedApp świadczy usługi najwyższej jakości. Poszerzanie współpracy ma dla nas istotne znaczenie z perspektywy rozwinięcia kanałów sprzedaży, a takie programy jak MRPP (Mixed Reality Partner Program), w którym mamy status Silver Partner, pozwalają nam na intensyfikację działań marketingowo-sprzedażowych. Cieszymy się, że Microsoft docenił naszą dotychczasową współpracę i otwiera przed nami kolejne możliwości. Wychodzimy na rynki zagraniczne a w obszarze medtech w międzynarodowym środowisku niezwykle istotne jest korzystanie z bezpiecznych, skalowalnych rozwiązań a dostępne na całym świecie usługi Microsoft to gwarantują. Chcemy aktywnie korzystać ze wszystkich benefitów, jakie daje nam partnerstwo z tak dużym graczem światowego rynku - komentuje Krzysztof Mędrala, prezes MedApp S.A.

Program Mixed Reality DMP (Distributor - Managed Partner) daje jego uczestnikom szereg korzyści. Partnerzy Microsoft mają możliwość m.in. zbudowania nowego źródła przychodów z tytułu sprzedaży swoich rozwiązań wraz z HoloLens 2. MedApp, jako uczestnik programu, będzie mógł na preferencyjnych warunkach dystrybuować innowacyjne rozwiązania do wizualizacji holograficznej w mieszanej rzeczywistości w pakiecie ze swoim autorskim oprogramowaniem CarnaLife Holo oraz SurgeonEye.

CarnaLife Holo jest innowacyjną technologia trójwymiarowej wizualizacji obrazowych danych diagnostycznych, wspierająca planowanie i przeprowadzanie zabiegów medycznych między innymi w obszarze kardiologii, radiologii interwencyjnej, onkologii czy ortopedii. Technologia ta jest także stosowana w produkcie SurgeonEye, który umożliwia trójwymiarową wizualizację obrazowych danych anatomicznych i patomorfologicznych w przebiegu kształcenia chirurgów czy innego personelu medycznego. Klienci MedAppu będą mieli zapewnione pełne wsparcie techniczne amerykańskiego giganta.

MedApp 7 stycznia br. otrzymał także status Silver Partner w programie MRPP (Mixed Reality Partner Program). Umożliwia on Spółce udział w wydarzeniach marketingowo-sprzedażowych organizowanych przez Microsoft, a co za tym idzie – prezentację swoich produktów i innowacyjnych rozwiązań technologicznych partnerom oraz dystrybutorom amerykańskiego giganta z rynków zagranicznych. – Pomimo ograniczeń Covidowych obserwujemy szybko rosnące zainteresowanie naszymi rozwiązaniami wśród klientów zagranicznych. Możliwość wykorzystania wiedzy i relacji jakie nam oferuje Microsoft jest dla nas dużym wsparciem, szczególnie w kontekście walidacji użyteczności naszych rozwiązań w oczach wymagających klientów zagranicznych. W związku z szybko rosnącym zainteresowaniem naszymi produktami za granicą planujemy utworzenie w 2021 r. Spółki zależnej, obsługującej region DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria). Dodatkowo akcjonariusze wyrazili również zgodę na utworzenie Spółki zależnej w Stanach Zjednoczonych. Prace nas utworzeniem tej Spółki są związane z przygotowaniem przez MedApp procesu Certyfikacji FDA a w konsekwencji możliwości oferowania naszych rozwiązań na jednym z najbardziej technologicznie zaawansowanych rynków na świecie jakim są Stany Zjednoczone – dodaje Krzysztof Mędrala.

MedApp oferuje także swoim klientom chmurę Microsoft Azure, platformę stworzoną w modelu PaaS (Platform as a Service). Udostępnia ona rozwiązania pozwalające na przetwarzanie dużych zbiorów danych medycznych przez autorskie technologie Spółki, a także bezpiecznie ich przechowywanie i gromadzenie. Rozwiązanie to oferowane jest we współpracy z firmą TechData.

O MedApp:

MedApp to spółka technologiczna, której innowacje rewolucjonizują sposób, w jaki można leczyć i ratować ludzkie życie. Firma oferuje unikalne rozwiązania wspomagające diagnostykę obrazową i usługi medycyny cyfrowej nowej generacji.

Pierwszym produktem wprowadzonym przez spółkę na rynek był CarnaLife System. Jest to zaawansowana platforma medycyny cyfrowej, która umożliwia lekarzowi ocenę i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów z różnymi schorzeniami oraz zdalne przeprowadzanie konsultacji o dowolnej porze dnia i w dowolnym miejscu. To co wyróżnia CarnaLife System to możliwość bieżącego monitorowania parametrów zdrowia pacjentów w ich domach, podczas pracy czy w sytuacjach dnia codziennego. W zależności od wskazań medycznych pacjenci będący pod opieką personelu wykorzystującego platformę CarnaLife System, mierzą poziom glikemii, ciśnienie tętnicze krwi, wykonują badanie EKG, pomiar temperatury, pulsoksymetrię, itp. Platforma umożliwia także zbieranie danych dotyczących samopoczucia oraz innych parametrów związanych z monitoringiem objawów neuropsychiatrycznych.

CarnaLife Holo to innowacyjna technologia trójwymiarowej wizualizacji obrazowych danych medycznych, wspierająca planowanie i przeprowadzanie inwazyjnych zabiegów medycznych. Z pomocą gogli HoloLens 2 firmy Microsoft lekarz widzi w przestrzeni rzeczywistej trójwymiarowy hologram odzwierciedlający strukturę obrazowanego obszaru anatomicznego. Użytkownik może wchodzić w interakcję z wyświetlanym hologramem, między innymi obracając go, skalując, przemieszczając czy też wchodząc we wnętrze struktur anatomicznych - przy pomocy gestów i komend głosowych, bez utraty sterylności i konieczności współpracy z dodatkowym technikiem. Gogle stanowią dodatkowy, interaktywny ekran dostępny podczas planowania zbiegu oraz w dowolnym miejscu sali zabiegowej, w każdym momencie jego trwania. Aplikacja CarnaLife Holo jest wykorzystana w obszarze radiologii interwencyjnej, kardiologii, onkologii oraz ortopedii.

MedApp rozwija także innowacje, które wspierają kształcenie personelu medycznego. Dzięki aplikacji SurgeonEye wykorzystującej zasoby chmurowe, analiza wybranych modeli anatomicznych przedstawionych jako hologramy powoduje, że studiowanie anatomii i patomorfologii jest bardziej efektywne. Aplikacja umożliwia wyświetlenie różnego kontentu równocześnie. Mogą to być trójwymiarowe modele, pliki pdf, filmy czy nagrania audio, z którymi użytkownik może wchodzić w interakcję. SurgeonEye jest stworzony do szkolenia i edukacji lekarzy, studentów medycyny oraz kierunków pokrewnych takich jak fizyka medyczna, rehabilitacja czy inżynieria biomedyczna oraz wszystkich innych kierunków posiadających w programie studiów anatomię, patomorfologię lub zajęcia kliniczne.

Źródło: Spółka, #MDA

Ostatnie wiadomości