Walne zgromadzenie PEM przerwane, trwają rozmowy z akcjonariuszami mniejszościowymi | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 sty 2021, 10:38

Walne zgromadzenie PEM przerwane, trwają rozmowy z akcjonariuszami mniejszościowymi

Poniedziałkowe walne zgromadzenie Private Equity Managers zostało przerwane do godz. 15.30. Wiceprezes PEM Ewa Ogryczak poinformowała, że do tej godziny spółka chce zakończyć rozmowy z akcjonariuszami mniejszościowymi.

"Prowadzimy rozmowy z akcjonariuszami PEM i głęboko wierzymy, że zamkniemy je dzisiaj. W związku z tymi rozmowami są też informacje, które będą publikowane, a nie są jeszcze dzisiaj w przestrzeni publicznej - chcemy mieć możliwość ich upublicznienia. Wierzymy, że ta rozmowa po 15.30 będzie w związku z tym bardziej konstruktywna" - powiedziała Ogryczak przed ogłoszeniem przerwy w obradach WZ.

"Te rozmowy prowadzone są w najlepiej pojętym interesie akcjonariuszy PEM. Wierzę, że do tego czasu one zostaną zakończone i to spotkanie o 15.30 będzie mogło finalizować wszystkie kwestie i być bardziej konstruktywne niż teraz" - dodała.

Poniedziałkowe obrady to kontynuacja walnego zgromadzenia PEM przerwanego w ubiegły czwartek. Projekty uchwał na WZ, zwołane na wniosek CKS Inwestycje, czyli byłego prezesa PEM Cezarego Smorszczewskiego, zawierają m.in. dyskusję na temat planu połączenia PEM i MCI Capital ASI, w tym zaproponowanego parytetu wymiany akcji, oraz propozycję zawieszenia tego procesu. Walne miało również zająć się zmianami w radzie nadzorczej PEM oraz kwestią konfliktu interesów, polegającego na zasiadaniu we władzach PEM i MCI Capital ASI osób stanowiących również część zarządu MCI Capital TFI.

Obecnie trwa wezwanie na ok. 1,7 mln akcji PEM, ogłoszone wspólnie przez MCI Capital ASI, MCI Management i Tomasza Czechowicza. Zapisy kończą się 20 stycznia. W wyniku wezwania oferujący chcą uzyskać 100 proc. akcji spółki. Oferowana w wezwaniu cena za akcję spółki to 15 zł - w poniedziałek o godz. 10.20 kurs wynosi 16,45 zł.

Akcjonariusze, którzy nie zdecydują się na sprzedaż akcji w wezwaniu, mogą stać się akcjonariuszami MCI Capital. Zarządy PEM i MCI Capital (w obu przypadkach są to te same osoby: Tomasz Czechowicz oraz Ewa Ogryczak) podjęły w ubiegłym roku decyzję o połączeniu obydwu firm. W wyniku tej operacji PEM ma zostać przejęte przez MCI Capital, a za każde 100 akcji PEM akcjonariusz tej spółki otrzymają 91 akcji MCI.

Private Equity Managers zadebiutowało na GPW w 2015 roku. W tym czasie kurs akcji spółki spadł o ponad 80 proc.

(PAP Biznes), #PEM

kuc/ osz/

Zobacz także: Private Equity Managers SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Ostatnie wiadomości