Projekt wodorowy Sescom z pozytywną oceną NFOŚiGW | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
29 lip 2021, 08:54

Projekt wodorowy Sescom z pozytywną oceną NFOŚiGW

Rozwijany przez Sescom projekt „Budowa stacji tankowania wodoru dla autobusów oraz samochodów ciężarowych i osobowych” znalazł się w kolejnej rundzie naboru na dofinansowanie w kwocie 60,3 mln zł od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Łączna wartość projektu ma wynieść 70,9 mln zł.

- Projekt budowy stancji tankowania wodoru wpisuje się w strategię Sescom 2030: Wise Futurist oraz rozwój obszaru Sescom Energy poprzez koncepcję komercjalizacji technologii wodorowych. Pozyskanie dofinansowania istotnie zdynamizuje rozwój linii biznesowej odpowiedzialnej za komercjalizację projektów wodorowych w Grupie oraz dedykowanej do tego celu spółki SES Hydrogen. Nasz pomysł odpowiada na potrzebę stworzenia infrastruktury dla paliwa, które odegra kluczową rolę w transformacji energetycznej Polski - komentuje Sławomir Halbryt, prezes Sescom.

Przedmiotem projektu jest budowa trzech stacji tankowania wodoru dla pojazdów komunikacji miejskiej oraz samochodów osobowych z wykorzystaniem autorskiego elektrolizera wg patentu spółki, o zdolności produkcji paliwa na poziomie 531 kg na dobę.

Kolejnym etapem w ramach ubiegania się o dofinansowanie będzie złożenie wniosku. Łączna wartość projektu ma wynieść 70,9 mln zł, co oznacza, że spółka zamierza wnioskować o 85 proc. łącznych kosztów. Dofinansowanie miałoby formę pożyczki z możliwością umorzenia do 40 proc. wypłaconej kwoty.

O spółce Sescom:

Sescom to spółka technologiczna, działająca głównie w obszarze usług technicznego Facility Management, mocno skoncentrowana na nowych technologiach do optymalizacji działalności własnej i klientów firmy oraz na potrzebach otoczenia związanych ze zrównoważonym rozwojem. Od 2008 roku świadczy kompleksowe usługi dla sieci handlowych. Zapewnia utrzymanie techniczne, optymalizację procesów operacyjnych i pomocniczych oraz efektywność energetyczną. Łączy bezpieczeństwo i standardy jakościowe z indywidualnie projektowanymi rozwiązaniami. W 2019 roku zrealizowała zlecenia dla ponad 300 klientów z 25 krajów Europy. Spółka Sescom S.A. od 2013 roku notowana jest na GPW w Warszawie.

Źródło: Spółka, #SES

Zobacz także: Sescom SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości