Rada Ministrów przyjęła pewne rozwiązania dot. tarczy antyinflacyjnej - premier | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 lis 2021, 14:01

Rada Ministrów przyjęła pewne rozwiązania dot. tarczy antyinflacyjnej - premier

Rada Ministrów przyjęła pewne rozwiązania dotyczące tarczy antyinflacyjnej - powiedział w trakcie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

"Już dzisiaj Rada Ministrów przyjęła pewne rozwiązania, które muszą być przyjęte w formie ustawowej, te natomiast, które są możliwe do rozwiązania w formie rozporządzeń też są już procedowane" - powiedział premier, odnosząc się do przepisów procedowanej tzw. tarczy antyinflacyjnej.

W związku z sytuacją inflacyjną w Polsce rząd przygotowuje tzw. tarczę antyinflacyjną, która ma kosztować budżet ok. 10 mld zł. Tarcza zawiera m. in. obniżkę akcyzy na paliwo, obniżenie stawek VAT na energię elektryczną i gaz, dopłaty dla gospodarstw domowych.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w listopadzie wzrosły o 7,7 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 1,0 proc. - podał GUS w szacunku flash.

Ekonomiści ankietowani przez PAP Biznes szacowali, że ceny towarów i usług w listopadzie wzrosły rdr o 7,4 proc., a mdm wzrosły o 0,6 proc. (PAP Biznes)

tus/ ana/

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości