Dawid Sukacz kandydatem do rady nadzorczej INC | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 kwi 2022, 10:48

Dawid Sukacz kandydatem do rady nadzorczej INC

Na wniosek akcjonariusza zarząd INC rozszerzył porządek zaplanowanego na 26 kwietnia 2022 r. nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy o zmiany w radzie nadzorczej. Jednocześnie poinformowano, że kandydatem do uzupełnienia składu tego organu, będzie niezwykle doświadczony finansista i inwestor Dawid Sukacz.

Obecnie w skład rady nadzorczej INC wchodzi sześciu członków: Andrzej Gałganek, Aleksandra Persona-Śliwińska, Mariusz Sadłocha, Łukasz Puślecki, Mateusz Wcześniak, Edward Kozicki. Skład ten niebawem może się jednak rozszerzyć o kolejną osobę. Kandydatem do uzupełnienia składu organu nadzorczego jest Dawid Sukacz. To doświadczony inwestor i partner zarządzający funduszu private equity 21 Concordia dedykowanych dla polskich SME. Z rynkiem kapitałowym związany jest od ponad 20 lat. W przeszłości pełnił funkcję Prezesa Zarządu BBI Capital notowanego na Giełdzie Papierów Wartościowych w funduszu private equity/venture capital, inwestującego w małe i średnie przedsiębiorstwa. Pracował również jako wiceprezes i dyrektor ds. inwestycji w największym polskim funduszu emerytalnym Commercial Union. Dawid Sukacz jest doktorem nauk ekonomicznych Akademii Ekonomicznej w Krakowie i zdobył dyplom ukończenia MBA w National-Louis University w Stanach Zjednoczonych. Posiada od wielu lat licencję maklera papierów wartościowych oraz doradcy inwestycyjnego oraz międzynarodowe certyfikaty CFA i CIIA.

„Od kilku kwartałów obserwuję dynamiczny rozwój Grupy INC w zakresie pozyskiwania finansowania dla innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw. Co jest zbieżne z moimi ostatnimi doświadczeniami inwestycyjnymi. Mam nadzieję, że dzięki mojej aktywności w tym obszarze i doświadczeniu w instytucjach rynku kapitałowego będę mógł wesprzeć Grupę INC w dalszym jej rozwoju”. – mówi Dawid Sukacz.

Jego kandydaturę do rady nadzorczej spółki pozytywnie ocenia Zarząd INC.

„Bardzo cenimy doświadczenie i profesjonalizm przedstawicieli naszej rady nadzorczej. Myślę, że powołanie Dawida Sukacza do tego gremium dodatkowo wzmocni jej kompetencje. Dawid to niezwykle doświadczony menadżer. Oprócz prowadzenia funduszu private equity przez wiele lat pełnił kierownicze funkcje w instytucjach rynku kapitałowego, na którym jako INC chcemy się dynamicznie rozwijać”. – mówi Wojciech Iwaniuk, Członek Zarządu INC S.A.

W minionym tygodniu INC zwołała NWZA na 26 kwietnia 2022 r. w celu podjęcia decyzji o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję do 1,2 mln akcji serii F po cenie 2,5 zł w ramach publicznej subskrypcji akcji. Jednocześnie poinformowała o podpisaniu dwóch umów inwestycyjnych z inwestorami deklarującymi objęcie 70 proc. planowanej emisji. W planowanej publicznej ofercie papierów INC zamiar ma wziąć również prezes spółki Paweł Śliwiński oraz jej członek zarządu Wojciech Iwaniuk. Głównym celem emisji jest wzmocnienie kapitałowe grupy i zasilenie w środki Domu Maklerskiego INC związane z planem poszerzenia działalności. Broker chce stać się aktywnym graczem na rynku depozytariuszy, a także zamierza również mocniej rozwijać się w obszarze przeprowadzania emisji wprowadzanych na rynek regulowany GPW. Obecnie spółka realizuje już kilka projektów związane z dopuszczeniem akcji do obrotu na głównym rynku GPW na podstawie prospektu emisyjnego.

O spółce INC:

Grupa Kapitałowa INC to stabilna, niezależna grupa wysoko wyspecjalizowanych podmiotów rynku kapitałowego działająca w zakresie finansowania innowacyjnych małych i średnich firm.
Grupa INC prowadzi działalność od 27 lat. W skład grupy wchodzi 5 spółek o różnym profilu działalności w obszarach biznesowych tj.: usługi doradcze, oferowanie instrumentów finansowych oraz inwestycje na rynku kapitałowym. Każdą z nich tworzą doświadczeni pasjonaci rynku finansowego zapewnianiający Klientom kompleksową obsługę w zakresie ich potrzeb biznesowych.

Źródło: Spółka, #INC

Zobacz także: INC SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości