Plot Twist pozyskał od inwestorów 2,8 mln zł | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
04 paź 2022, 09:18

Plot Twist pozyskał od inwestorów 2,8 mln zł

Plot Twist, producent gier wideo, z sukcesem zakończył subskrypcję prywatną, w ramach której do spółki trafiło 2,8 mln zł. Ponad 30-stu inwestorów nabyło łącznie 1.176.470 akcji serii E. Wycena krakowskiego studia w ofercie wyniosła 31 mln zł. Doradcą przy pozyskaniu kapitału dla spółki był Dom Maklerski INC. W pierwszym kwartale 2023 roku Plot Twist chce dołączyć do grona spółek publicznych.

- Miło nam zakomunikować, że wszystkie oferowane w ramach prywatnej rundy akcje serii E znalazły nabywców. 33 podmioty nabyły łącznie 1.176.470 akcji, po cenie 2,38 zł za sztukę. Kolejny już raz inwestorzy obdarzyli nas zaufaniem za co serdecznie dziękujemy. W grudniu ub. roku z emisji prywatnej pozyskaliśmy 2 mln zł. Kwotę tę przeznaczyliśmy na pierwszy etap produkcji naszego flagowego projektu The Last Case of Benedict Fox. Nowo pozyskane środki – 2,8 mln zł – przeznaczymy na kolejny etap produkcji i marketing tytułu – mówi Paweł Czapla, prezes zarządu Plot Twist.

Obecna wycena Plot Twist opiewa na 31 mln zł. Zarówno w grudniowej, jak i wrześniowej ofercie prywatnej, doradcą przy pozyskaniu kapitału dla studia był Dom Maklerski INC.

Od kilku miesięcy Plot Twist prowadzi kampanię marketingową flagowego projektu The Last Case of Benedict Fox. Podczas Gamescom Opening Night LIVE gra została okrzyknięta najbardziej oczekiwanym tytułem na Xbox-a.

- Po niezwykle entuzjastycznym przyjęciu The Last Case of Benedict Fox na Gamescomie, zdobyciu miana najbardziej oczekiwanej gry na Xbox-a i świetnym odbiorze na targach PAX w Seattle jesteśmy spokojni o przyszłość naszej gry. W Kolonii byliśmy także oficjalnym partnerem TikToka i prezentowaliśmy The Last Case of Benedict Fox na stoisku Microsoftu, co także dało nam świetną promocję. Tworzona przez nas gra jeszcze przed wydaniem zachwyca miłośników gamedevu z całego świata, to bardzo inspirujące. Czujemy dużą motywację do dalszej pracy – mówi Bartłomiej Lesiakowski, Game Director w Plot Twist.

Historia The Last Case of Benedict Fox rozegra się w bostońskim domu, w którym – w niewyjaśnionych okolicznościach – doszło do zaginięcia dziecka. Samozwańczy detektyw, połączony podczas narodzin z istotą pochodzącą z innego wymiaru – Benedict Fox – wraz ze swoim towarzyszem – demonem, postarają się odkryć losy tajemniczej rodziny.  

Premiera gry planowana jest wiosną 2023 roku. The Last Case of Benedict Fox będzie dostępny w wersjach na Xbox Series X|S i PC. Za wydanie tytułu odpowiada Rogue Games.  Jeszcze przed premierą, Plot Twist chce dołączyć do grona spółek notowanych na NewConnect.

- W najbliższych miesiącach spodziewamy się lepszej koniunktury w branży gier wideo. Już teraz obserwujemy powrót pozytywnego sentymentu wśród inwestorów, o czym świadczy m.in. sukces oferty akcji. Cieszy nas rosnące zainteresowanie grami wideo i informacje o wzroście sprzedaży tytułów indie premium i triple A. Obecność na rynku publicznym z pewnością pozwoli nam na jeszcze większą widoczność w konkurencyjnej branży i dalszy i dynamiczny rozwój – dodaje Paweł Czapla.

O spółce Plot Twist :  

Plot Twist (dawniej Awesome Industries) powstało w 2013 roku. Główną działalnością studia jest produkcja gier wideo na PC i konsole. Początkowe lata działalności firmy koncentrowały się na projektach mobilnych. Najważniejszym projektem w portfolio spółki jest Drift Zone. Tytuł zadebiutował w 2014 roku w Google Play i AppStore, a w kolejnych latach także na PC i konsolach. W 2020 roku odbyła się premiera kolejnej części projektu – Drift Zone Arcade – w wersji na Nintendo Switch. Od 2021 roku Plot Twist jest spółką akcyjną.  

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości