Captor Therapeutics może wprowadzić pierwszy projekt do fazy klinicznej w połowie 2023 roku - oceniają analitycy Trigon
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
12 kwi 2022, 17:11

Captor Therapeutics może wprowadzić pierwszy projekt do fazy klinicznej w połowie 2023 roku - oceniają analitycy Trigon

Captor Therapeutics zaprezentował na konferencji Annual Targeted Protein Degradation Europe Summit wyniki badań dla najbardziej zaawansowanego swojego projektu CT-01. Analitycy Trigon DM pozytywnie oceniają przedstawione wyniki i szacują, że projekt do fazy klinicznej może trafić w połowie 2023 roku.

Captor Therapeutics to polsko-szwajcarska spółka biotechnologiczna typu drug discovery wyspecjalizowana w odkrywaniu leków w technologii celowanej degradacji białek (ang. TPD).

Aby na bieżąco otrzymywać raporty analityczne, zapisz się do newslettera Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW.

W tej chwili obowiązuje rekomendacja kupna dla akcji Captor Therapeutics z 8 grudnia 2021 roku. Analitycy Trigon Dom Maklerski rekomendują w niej kupno akcji spółki z ceną docelową wynoszącą 243,1 zł.
 

Kurs akcji Captor Therapeutics od debiutu na GPW

Captor Therapeutics

Zobacz także: OncoArendi notuje kolejne opóźnienia w projekcie OATD-02 i przewiduje, że złoży wniosek o rozpoczęcie badań klinicznych w Q3 2022

Captor Therapeutics ujawnia cel molekularny projektu CT-01

Przedstawione przez Spółkę na konferencji wyniki badań wykazały, że związki małocząsteczkowe rozwijane w ramach projektu CT-01 posiadają unikalny profil degradacji: indukują degradację białek GSPT1 i SALL4 oraz innego nieujawnionego neosubstratu o kluczowej roli w powstawaniu nowotworów.

- Wiadomość odbieramy pozytywnie—ujawnienie celów molekularnych w naszej ocenie potwierdza znaczące zaawansowanie prac w projekcie CT-01, co przybliża spółkę do wyboru pierwszych kandydatów klinicznych w 2022r. i rozpoczęcia etapu badań klinicznych w 2023 – ocenia analityczka Trigon Dom Maklerski Katarzyna Kosiorek.

Jednocześnie w raporcie analitycznym przygotowanym w ramach programu pokrycia analitycznego GPW zwraca uwagę na to, że : - na chwilę obecną, w bazie ClinicalTrials nie ma zarejestrowanych postępowań klinicznych celujących w białka GSPT1 i SALL4. W swoim pipeline, projekty celujące w GSTP1 rozwija Celgene (BMS), m.in. CC-90006, który znajduje się obecnie na etapie badań przedklinicznych. Na chwilę obecną, nie identyfikujemy projektów celujących jednocześnie w białka GSPT1 oraz SALL4. Tym samym, nie identyfikujemy bezpośredniej konkurencji dla projektu rozwijanego przez CTX. Dodatkową potencjalną przewagą CTX będzie wykorzystanie dodatkowego, nieujawnionego celu degradowanego przez związki CT-01. Cel ten także jest zaangażowany w rozwój nowotworów, a jego celowana eliminacja może wpłynąć na silną wartość dodaną w leczeniu kliku nowotworów, takich jak nowotwór wątroby i płuc. -

Realizowany przez Captor Therapeutics projekt ma więc potencjał bycia first in class z dużym potencjałem komercjalizacyjnym. Ten potencjał dodatkowo powiększa fakt, że projekt celuje w białko o charakterze undraggable.

- Celowana degradacja białek GSPT1 i SALL4 może stanowić atrakcyjne podejście do leczenia różnych nowotworów, szczególnie HCC, dla którego obecnie nie ma dedykowanych opcji terapii. Wymienione białka przez długi okres stanowiły cel molekularny z kategorii „undruggable proteins”, dla których nie można było zaprojektować leków z wykorzystaniem tradycyjnych podejść. - zwraca w swoim raporcie analitycznym Katarzyna Kosiorek

Zobacz także: Ryvu Therapeutics pozytywnie zaskakuje przychodami w Q4 i szykuje się do prezentacji swojego kluczowego projektu

Rozpoczęcie badań klinicznych dla CT-01 możliwe w połowie 2023 roku

Analityczna Trigon Dom Maklerski ocenia, że publikowane wyniki badań dla projekty CT-01 świadczą o tym, że znajduje się on na dość zaawansowanym etapie i spółka może rozpocząć badania przygotowujące projekt CT-01 do rozpoczęcia badań klinicznych już w drugim kwartale 2022. Zakłada też, że Captor do końca tego roku powinien wyłonić kandydata klinicznego, a ich rozpoczęcie szacuje na połowę 2023 roku. Projekt jest obecnie wyceniany przez Trigon DM na 28,3 PLN/akcje. Według Katarzyna Kosiorek ujawnienie celów molekularnych pozwala zwiększyć prawdopodobieństwo ukończenia etapu badań przedklinicznych z 62% (obecnie) do 70%, co stwarzając przestrzeń do zwiększenia wyceny projektu o ok. 5 PLN/akcję.

Zobacz także: Pure Biologics ma też inne ścieżki wejścia do grona spółek z projektem klinicznym niż wynika to z harmonogramu – Filip Jeleń CEO

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja OTWARTA: Tylko do wtorku, 11 czerwca 2024 r. do godziny 23:59 trwa nabór do Strefy Inwestorów. Po tym terminie dołączenie do społeczności inwestorów giełdowych nie będzie możliwe (aż do kolejnego naboru). Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu i atrakcyjnych bonusów, to jest to oferta dla Ciebie:
Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
  • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
    • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
    • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
  • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
  • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
  • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
  • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
  • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
  • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost