Rekordowa cena gazu, wojna gazowa i kryzys energetyczny - Piotr Maciążek - Podcast 21% rocznie jak inwestować
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
10 lis 2021, 16:53

Rekordowa cena gazu, wojna gazowa i kryzys energetyczny - Piotr Maciążek - Podcast 21% rocznie jak inwestować

Ceny gazu są na rekordowych poziomach, a wkrótce na Bałtyku zostanie uruchomiony gazociąg Nord Stream 2. W 2022 Polska planuje wypowiedzieć wieloletni kontrakt na dostawę gazu od Gazpromu. Problem w tym, że realizowany przez nasz kraj gazociąg Baltic Pipe, który ma nam zagwarantować dostawy gazu z Norwegii, zalicza opóźnienie. O kryzysie energetycznym na który nakłada się wojna gazowa w 52 odcinku podcastu 21 procent rocznie rozmawiają Paweł Biedrzycki i Piotr Maciążek.

Ostatnie tygodnie to rekordowe ceny węgla, coraz wyższa inflacja i rekordowe ceny gazu. Do szalejącego kryzysu energetycznego dochodzi rozwijająca się od dłuższego czasu wojna gazowa. O tym czy Polsce uda się uzyskać w końcu pełną niezależność energetyczną  jak w tym kontekście wyglądają wydarzenia związane z Nowym Zielonym Ładem, wzrostem cen certyfikatów do emisji CO2, planowanym zmianom Fit For 55  i przyszłości jaka czeka polską i europejską energetykę rozmawiam z Piotrem Maciążkiem, doświadczonym dziennikarzem, doradcą i przede wszystkim ekspertem od kwestii energetycznych i paliwowych.

Zobacz także: Kryzys energetyczny, wzrost cen prądu i surowców, energia atomowa i zielona inflacja - Piotr Maciążek - Podcast 21% rocznie jak inwestować

Więcej na temat sytuacji energetycznej Polski i jej niezależności energetycznej możesz przeczytać w książce, której autorem jest Piotr Maciążek Stawka Większa niż Gaz.

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki, Szymon Machalica @Machalic ) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl
 


Pobierz podcast: 

Podcast 21% rocznie 52.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w Soundcloud: 

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

Słuchaj podcastu w iTunes:

W tym podcaście

 • 00.01.27 Stawka Większa niż Gaz książka Piotra Maciążka

 • 00.03.26 Jak Polska próbuje uzyskać energetyczną niezależność

 • 00.07.30 Skąd się wzięły rekordowe ceny gazu

 • 00.14.05 Jak polityka klimatyczne wpływa na ceny gazu

 • 00.21.35 Dlaczego Nord Stream 2 jest kontrowersyjny?

 • 00.32.27 Czy i jak Europa dywersyfikuje dostawy gazu?

 • 00.36.11 Co oznacza wysoka cena gazu dla nas i naszej gospodarki

 • 00.43.35 Ceny gazu, a polskie firmy chemiczne, nawozy i żywność

 • 00.50.14 Fuzja Orlen i Lotos oraz innych firm energetycznych w Polsce
   

Podcast 52 Paweł Biedrzycki i Piotr Maciążek

Paweł Biedrzycki i Piotr Maciążek

Paweł Biedrzycki

Aktywny inwestor giełdowy, przede wszystkim na rynku akcji polskich. Posiada 14-letnie doświadczenie, głównie z polskiego rynku kapitałowego. Magister inżynier zarządzania, ze specjalizacją w dziedzinie rynków kapitałowych. Były pracownik dealing roomu jednego z wiodących banków. Założyciel i redaktor naczelny serwisu StrefaInwestorow.pl, który prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych – skanera rynku giełdowego Sindicator.net. Wykładowca na konferencjach Skuteczny Inwestor, Profesjonalny Inwestor, czy Wall Street.

Piotr Maciążek

Ekspert rynku energetycznego i paliwowego. Na rynku obecny od ponad dekady, najpierw jako dziennikarz specjalistyczny, później ekspert kilku think-tanków, a obecnie doradca strategiczny. Był nominowany do najważniejszych nagrod dziennikarskich, w tym Grand Pressa w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne. Autor książki  "Stawka Większa Niż Gaz" (2018).

Czekamy na wasze komentarze i uwagi

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

#energia, #inflacja, #cenagazu, #co2, #oze, #atom, #wojnagazowa,#gaz

Śledź Strefę Inwestorów w Google News