Spółki w formule SaaS (Software as a Service). Kulisy inwestowania i prowadzenia biznesu - Krzysztof Szyszka Vercom, Podcast 21% rocznie
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
01 kwi 2023, 11:24

Bądź najlepszy, a nie największy. O kulisach biznesu w formule SaaS - Krzysztof Szyszka, Podcast 21% rocznie

Spółki z obszaru SaaS (Software as a Service) cieszą się coraz większym zainteresowanie wśród polskich inwestorów. Wynika to z unikalnej cechy tego modelu biznesowego który z jednej strony daje bardzo duży potencjał skalowania biznesu, a przy osiągnięciu odpowiedniej skali działalności cechuje się szybszym wzrostem zyskowności niż przychodów.

W 84 odcinku podcastu 21% rocznie rozmawiamy o rozwijania biznesu w formule SaaS, jego specyfice, szansach i zagrożeniach. Ponadto nasz rozmówca zdradza nieco kulis o najciekawszej transakcji M&A z tego obszaru jaka miała miejsce w zeszłym roku na polskiej giełdzie czyli przejęcia spółki MailerLite przez Grupę Vercom. Krzysztof Szyszka CEO grupy Vercom mówi, że sekretem sukcesu w tym biznesie jest bycie najlepszym, a nie największy.

Zobacz także: Kulisy inwestowania funduszy VC i PE. Bankructwo SVB, a kryzys spółek technologicznych - Andrzej Różycki, Podcast 21% rocznie

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki)  oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.
 

Pobierz podcast:

Podcast 21% rocznie 84.mp3 (kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz "Zapisz element docelowy jako")

Słuchaj podcastu w iTunes:

Podcast 21% rocznie w iTunes

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu na Spotify

Słuchaj podcastu w Soundcloud:

Podcast 21% rocznie na Soundcloud

W tym podcaście:

 • 00:01:40 W jakich okolicznościach powstał Vercom i jak znalazł swoją drogę do biznesu w formule SaaS?
 • 00:04:40 Co debiut i IPO na GPW dało spółce Vercom?
 • 00:08:46 Jakie są minusy bycia spółką notowaną na giełdzie?
 • 00:12:40 Ile Vercom zainwestował w nowe podmioty w procesach M&A?
 • 00:14:50 Jaka jest recepta na udaną transakcję M&A?
 • 00:20:51 Dlaczego SaaS to atrakcyjny sposób prowadzenia i rozwijania biznesu?
 • 00:28:53 Kulisy przejęcia MailerLite przez Vercom.
 • 00:41:44 ARPU, MAU, CHURN, MRR jak ważne są to wskaźniki w przejmowaniu biznesów SaaS?
 • 00:44:10 Wielkość i bycie liderem w Software as a Service
 • 00:51:10 AI i sztuczna inteligencja to szansa czy zagrożenie dla biznesu SaaS?
 • 00:56:36 Do kogo dzisiaj porównuje się Vercom?
 • 01:01:35 Najważniejsze wydarzenia dla spółki Vercom w najbliższym roku.
   

Podcast 84 Strefa Inwestorów

Paweł Biedrzycki i Krzysztof Szyszka

Paweł Biedrzycki

Aktywny inwestor giełdowy, przede wszystkim na rynku akcji polskich. Posiada 14-letnie doświadczenie, głównie z polskiego rynku kapitałowego. Magister inżynier zarządzania, ze specjalizacją w dziedzinie rynków kapitałowych. Były pracownik dealing roomu jednego z wiodących banków. Założyciel i redaktor naczelny serwisu StrefaInwestorow.pl, który prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku. Współtwórca narzędzia dla inwestorów giełdowych – skanera rynku giełdowego Sindicator.net. Wykładowca na konferencjach Skuteczny Inwestor, Profesjonalny Inwestor, czy Wall Street.

Krzysztof Szyszka

Założyciel i prezes zarządu Grupy Vercom. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne, specjalność Studia Europejskie. Wcześniej związany z Ogicom sp. z o.o., gdzie pełnił funkcję prezesa zarządu, a następnie członka rady nadzorczej, Domainmaker sp. z o.o. jako członek rady nadzorczej, Vercom sp. z o.o. jako członek rady nadzorczej, Niro Media Group, gdzie był członkiem zarządu, a także Redgroup sp. z o.o., gdzie pełnił funkcję prezesa zarządu.

Czekamy na wasze komentarze i uwagi

Zapraszamy do słuchania i czekamy na wasze uwagi i komentarze. Dajcie znać, co jest dobrze, a co można Waszym zdaniem zrobić lepiej. Możecie je zgłaszać bezpośrednio w komentarzach na Strefie Inwestorów, na Facebooku, Twitterze (Strefa Inwestorów: @strefainw, Paweł Biedrzycki: @PawelBiedrzycki) oraz mailem: podcast[at]strefainwestorow[dot]pl.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News