Złoto i swoboda gospodarcza | StrefaInwestorow.pl

 Publiczna oferta obligacji PCC Rokita

Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
30 maj 2009, 11:50

Złoto i swoboda gospodarcza

Poniżej zamieściłem własne tłumaczenie eseju autorstwa Alana Greenspana (byłego szefa rezerwy federalnej), który został opublikowany w 1967 w książce Ayn Rand zatytułowanej "Capitalism: The Unknown Ideal". Książkę można znaleźć pod adresem: http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/0451147952/.

Postanowiłem przetłumaczyć ten esej, ponieważ oprócz interesującej treści w nim zawartej bardzo istotne jest to, że autorem jest sam Alan Greenspan.

Co ciekawe mimo swojej aktywności w FED Greenspan nigdy publicznie nie sprostował napisanych tutaj słów ani im nie zaprzeczył. Esej został napisany ponad 40 lat temu, a z roku na rok wydaje się coraz bardziej aktualny.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się we wrześniu 2019 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Kurs w formie e-booka"Inwestowanie: Podejście Strategiczne".
  • BONUS SPECJALNY ②: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - Paweł Biedrzycki i Rafał Irzyński omawiają ciekawe spółki z polskiej giełdy.