Aktualizacja danych spółek giełdowych w formacie ASCII w oprogramowaniu Fibotrader | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
19 paź 2007, 17:44

Aktualizacja danych spółek giełdowych w formacie ASCII w oprogramowaniu Fibotrader

Aktualizacja bazy danych o notowaniach spółek w programie Fibotrader

W poniższym artykule zaprezentuję, jak za pomocą kilku kliknięć zaktualizować całą bazę spółek które zostały zaimportowane do programu Fibotrader. Kilka osób w swoich komentarzach pytało się czy jest jakaś możliwość automatycznego importowania serii spółek. Niestety z tego, co wiem Fibotrader nie udostępnia takiej możliwości. Spowodowane jest to faktem iż dane wszystkich spółek są zapisane w oddzielnych plikach, co w opcji bezpłatnej importu danych w formacie ASCII utrudnia ich import seryjnie. Dobrą wiadomością jest jednak to, iż możemy zrobić to tylko raz na samym początku a następnie uaktualniać już dane w sposób seryjny. Dlatego po zaimportowaniu wszystkich spółek pojedynczo w sposób zaprezentowany w artykule "Import danych w formacie ASCII do oprogramowania Fibotrader" nie będziemy musieli już tego nigdy więcej robić. Przejdźmy teraz do zaprezentowania krok po kroku jak za pomocą kilku kliknięć uaktualnić całą bazę danych spółek w programie Fibotrader.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się we wrześniu 2019 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Kurs w formie e-booka"Inwestowanie: Podejście Strategiczne".
  • BONUS SPECJALNY ②: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - Paweł Biedrzycki i Rafał Irzyński omawiają ciekawe spółki z polskiej giełdy.