Duże świece jako wsparcia i opory dla kursów | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
18 gru 2007, 22:53

Duże świece jako wsparcia i opory dla kursów

W jaki sposób świece japońskie mogą pomóc w wyznaczaniu potencjalnych poziomów oporów i wsparć na wykresach?

Każdy inwestor stosujący w swoich strategiach inwestycyjnych analizę techniczną świetnie sobie zdaje sprawę z tego jak istotne znaczenie dla oporów i wsparć kursów giełdowych mają duże świece japońskie na wykresach. W poniższym artykule zaprezentuję technikę wyznaczania potencjalnych oporów i wsparć na wykresach, którą często stosuję. Jest to dość innowacyjne podejście jak na warunki Polskie. Prezentowane w artykule techniki są jednak znane na zachodzie od wielu lat. Wśród osób stosujących analizę techniczną w Polsce utarło się przeświadczenie, że duże świece na wykresach wyznaczają wsparcia i opory jedynie na otwarciach i zamknięciach formacji. Oczywiście jest to z pewnością w pewnym stopniu prawdą. W tym artykule jednak postaram się zaprezentować znacznie ważniejszy poziom cenowy w oparciu o wystąpienie dużej świecy japońskiej na wykresie.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Co zyskam wykupując abonament
w Strefie Inwestorów?

Rejestracja OTWARTA: Tylko do 18 stycznia 2018 r. do godziny 23:59 trwa nabór do Strefy Inwestorów. Od 19 stycznia 2018 r. dołączenie do społeczności inwestorów giełdowych nie będzie możliwe (aż do kolejnego naboru). Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, to jest to oferta dla Ciebie:
Oto, co zyskujesz wykupując abonament w Strefie Inwestorów:
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Raport "Trendy Inwestycyjne 2018 - Dolar, Złoto, Akcje w USA i w Polsce" - kompendium najważniejszych informacji dla inwestorów giełdowych na 2017 rok.
  • BONUS SPECJALNY ②: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - Paweł Biedrzycki i Rafał Irzyński omawiają ciekawe spółki z polskiej giełdy.
  • Szczegółowe analizy IPO: konkretne, punktowe oceny spółek, debiutujących na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.