Duże świece jako wsparcia i opory dla kursów | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
18 gru 2007, 22:53

Duże świece jako wsparcia i opory dla kursów

W jaki sposób świece japońskie mogą pomóc w wyznaczaniu potencjalnych poziomów oporów i wsparć na wykresach?

Każdy inwestor stosujący w swoich strategiach inwestycyjnych analizę techniczną świetnie sobie zdaje sprawę z tego jak istotne znaczenie dla oporów i wsparć kursów giełdowych mają duże świece japońskie na wykresach. W poniższym artykule zaprezentuję technikę wyznaczania potencjalnych oporów i wsparć na wykresach, którą często stosuję. Jest to dość innowacyjne podejście jak na warunki Polskie. Prezentowane w artykule techniki są jednak znane na zachodzie od wielu lat. Wśród osób stosujących analizę techniczną w Polsce utarło się przeświadczenie, że duże świece na wykresach wyznaczają wsparcia i opory jedynie na otwarciach i zamknięciach formacji. Oczywiście jest to z pewnością w pewnym stopniu prawdą. W tym artykule jednak postaram się zaprezentować znacznie ważniejszy poziom cenowy w oparciu o wystąpienie dużej świecy japońskiej na wykresie.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2019 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - Paweł Biedrzycki i Rafał Irzyński omawiają ciekawe spółki z polskiej giełdy.