Świece japońskie - formacja objęcia hossy i objęcia bessy | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
17 kwi 2008, 23:05

Świece japońskie - formacja objęcia hossy i objęcia bessy

Objęcie hossy i objęcie bessy
- świece japońskie zapowiadające zwrot na rynku

W amerykańskiej terminologii formacje, które tutaj zaprezentuję nazywają się odpowiednio: Bull Market Reversal Day oraz Bear Market Reversal Day. Są to struktury świec japońskich, zapowiadające z bardzo dużym prawdopodobieństwem zwrot na rynku. Siła tych formacji w dużej mierze bierze się ze zjawiska hook trade, które opisałem w poprzednim artykule. Formacje świec japońskichobjęcie hossy oraz objęcie bessy to w rzeczywistości nic innego jak hook trade okrywający swoim korpusem świecę z sesji go poprzedzającej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Co zyskam wykupując abonament
w Strefie Inwestorów?

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się we wrześniu 2018 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.
Oto, co zyskujesz wykupując abonament w Strefie Inwestorów:
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①:Webinar "Trendy Inwestycyjne 2018 - Dolar, Złoto, Akcje w USA i w Polsce" - kompendium najważniejszych informacji dla inwestorów giełdowych do końca 2018 roku.
  • BONUS SPECJALNY ②: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - Paweł Biedrzycki i Rafał Irzyński omawiają ciekawe spółki z polskiej giełdy.