Świece Japońskie – znaczenie poziomów otwarcia i zamknięcia notowań | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
03 kwi 2008, 17:05

Świece Japońskie – znaczenie poziomów otwarcia i zamknięcia notowań

Jakie informacje niosą poziomy otwarcia i zamknięcia świec japońskich

Japońscy inwestorzy w swoich technikach analizowania wykresów przywiązują wielką wagę do poziomów otwarcia i zamknięcia świec. Badają zależności pomiędzy tymi poziomami i w oparciu o nie podejmują decyzje inwestycyjne. W przypadku niedojrzałych rynków giełdowych, jak na przykład nasz wiedza na ten temat jest kluczowa. Niestety w praktyce większość inwestorów w Polsce nie jest do końca świadoma znaczenia jakie niosą ze sobą otwarcia i zamknięcia świec. Wytłumaczeniu tych pojęć, które niosą ze sobą świece japońskie poświęcony będzie ten artykuł.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Co zyskam wykupując abonament
w Strefie Inwestorów?

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się we wrześniu 2018 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.
Oto, co zyskujesz wykupując abonament w Strefie Inwestorów:
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①:Webinar "Trendy Inwestycyjne 2018 - Dolar, Złoto, Akcje w USA i w Polsce" - kompendium najważniejszych informacji dla inwestorów giełdowych do końca 2018 roku.
  • BONUS SPECJALNY ②: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - Paweł Biedrzycki i Rafał Irzyński omawiają ciekawe spółki z polskiej giełdy.