Świece Japońskie – znaczenie poziomów otwarcia i zamknięcia notowań | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
03 kwi 2008, 17:05

Świece Japońskie – znaczenie poziomów otwarcia i zamknięcia notowań

Jakie informacje niosą poziomy otwarcia i zamknięcia świec japońskich

Japońscy inwestorzy w swoich technikach analizowania wykresów przywiązują wielką wagę do poziomów otwarcia i zamknięcia świec. Badają zależności pomiędzy tymi poziomami i w oparciu o nie podejmują decyzje inwestycyjne. W przypadku niedojrzałych rynków giełdowych, jak na przykład nasz wiedza na ten temat jest kluczowa. Niestety w praktyce większość inwestorów w Polsce nie jest do końca świadoma znaczenia jakie niosą ze sobą otwarcia i zamknięcia świec. Wytłumaczeniu tych pojęć, które niosą ze sobą świece japońskie poświęcony będzie ten artykuł.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Co zyskam wykupując abonament
w Strefie Inwestorów?

Rejestracja OTWARTA: Tylko do 18 stycznia 2018 r. do godziny 23:59 trwa nabór do Strefy Inwestorów. Od 19 stycznia 2018 r. dołączenie do społeczności inwestorów giełdowych nie będzie możliwe (aż do kolejnego naboru). Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, to jest to oferta dla Ciebie:
Oto, co zyskujesz wykupując abonament w Strefie Inwestorów:
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Raport "Trendy Inwestycyjne 2018 - Dolar, Złoto, Akcje w USA i w Polsce" - kompendium najważniejszych informacji dla inwestorów giełdowych na 2017 rok.
  • BONUS SPECJALNY ②: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - Paweł Biedrzycki i Rafał Irzyński omawiają ciekawe spółki z polskiej giełdy.
  • Szczegółowe analizy IPO: konkretne, punktowe oceny spółek, debiutujących na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.