Sygnały zwrotu na rynku: świeca doji - ważka i nagrobek | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
10 sty 2008, 21:52

Sygnały zwrotu na rynku: świeca doji - ważka i nagrobek

Jak świece japońskie: doji oraz jej odmiany ważka i nagrobek mogą pomóc w określeniu punktów zwrotnych na rynku?

W tym artykule przyjrzymy się kolejnej odmianie świec Japońskich. Będą to zwykła świeca doji oraz jej odmiany: ważka i nagrobek. Dowiemy się dzisiaj, co tego rodzaju formacje świecowe mogą sygnalizować inwestorowi. Przyjrzymy się także kilku przykładom występowania wspomnianych formacji na GPW. Przeanalizujemy jaki wpływ na dalsze notowania miały tego rodzaju świece Japońskie. Ogólnie rzecz biorąc, cechą charakterystyczną wszystkich świec z rodziny doji jest to, że zarówno jej otwarcia jak i zamknięcia wypadają na tym samym lub bardzo bliskim poziomie. Z założenia, powstanie na wykresie tego rodzaju formacji sygnalizuje wystąpienie na rynku niezdecydowania i próby sił. Oznacza to, że walka pomiędzy popytem, a podażą na rynku w trakcie sesji zakończyła się remisem.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Co zyskam wykupując abonament
w Strefie Inwestorów?

Rejestracja OTWARTA: Tylko do 18 stycznia 2018 r. do godziny 23:59 trwa nabór do Strefy Inwestorów. Od 19 stycznia 2018 r. dołączenie do społeczności inwestorów giełdowych nie będzie możliwe (aż do kolejnego naboru). Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, to jest to oferta dla Ciebie:
Oto, co zyskujesz wykupując abonament w Strefie Inwestorów:
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Raport "Trendy Inwestycyjne 2018 - Dolar, Złoto, Akcje w USA i w Polsce" - kompendium najważniejszych informacji dla inwestorów giełdowych na 2017 rok.
  • BONUS SPECJALNY ②: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - Paweł Biedrzycki i Rafał Irzyński omawiają ciekawe spółki z polskiej giełdy.
  • Szczegółowe analizy IPO: konkretne, punktowe oceny spółek, debiutujących na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.