Mierzenie siły trendu - wskaźnik ADX | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Maciej Śmiałek
23 sty 2008, 00:12

Mierzenie siły trendu - wskaźnik ADX

ADX to wskaźnik o nieocenionej wartości. Jego zastosowanie niweluje nam potrzebę dywersyfikacji oraz wskazuje siłę i postęp trendu. Inwestor posługujący się ADX jest w stanie precyzyjnie wskazać silny trend, a słaby zlekceważyć, gdy tylko przyswoi podstawowe zasady średniego indeksu ruchu kierunkowego (average directional movement index - ADX). Zakładając, iż ADX jest skutecznym narzędziem o wielu możliwościach wykorzystania, postanowiłem zbadać go szczegółowo, a wynikami pracy podzielić się z Tobą. Aby zrozumieć istotę, działania ADX, zacznę od omówienia wskaźnika ruchu kierunkowego (DMI), który jest podstawą przy obliczaniu ADX. (Pominę jednak jak dokładnie się oblicza DMI, ponieważ dzisiaj zrobi to za nas komputer.)

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się we wrześniu 2019 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
Bonusy:
  • BONUS SPECJALNY ①: Kurs w formie e-booka"Inwestowanie: Podejście Strategiczne".
  • BONUS SPECJALNY ②: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
  • Dwa razy w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu wpis w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
  • Raz w tygodniu podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - Paweł Biedrzycki i Rafał Irzyński omawiają ciekawe spółki z polskiej giełdy.