Action: decyzja US o zawyżeniu podatku utrzymana | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
08 lis 2016, 08:07

Action: decyzja US o zawyżeniu podatku utrzymana

Action otrzymał decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie, na podstawie której utrzymana została w mocy decyzja Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie, w której określił on zobowiązanie podatkowe w podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące od lipca 2011 do stycznia 2012 r. oraz uznał, że spółka zawyżyła podatek naliczony do odliczenia w łącznej wysokości 22,564 mln zł (wraz odsetkami za zwłokę w wysokości ok. 33 mln zł), podała spółka.

Powyższa decyzja jest ostateczna w administracyjnym toku instancji. Emitent nie zgadza się z treścią decyzji Izby Skarbowej w Warszawie i wniesie od niej skargę do sądu

- czytamy w komunikacie.

Wierzytelność wynikająca z decyzji jest objęta układem z mocy prawa i podlega regulacjom ustawy Prawo restrukturyzacyjne, podano również.

Wcześniej Action przedstawił warunki restrukturyzacji zobowiązań, gdzie przewiduje konwersję na akcje części należności.

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. W ostatnim czasie realizuje również projekty e-commerce. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

Źróło: (ISBnews) #ACT

Ostatnie wiadomości