WDX prezentuje wzrosty zysków i rentowności w III kwartale 2016 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
10 lis 2016, 08:48

WDX prezentuje wzrosty zysków i rentowności w III kwartale 2016 r.

WDX S.A., notowana na GPW Spółka oferująca kompleksowe rozwiązania z zakresu wyposażenia magazynów, opublikowała dobre wyniki finansowe za okres 9 miesięcy 2016 r. Firmie sprzyja rosnący rynek magazynowy oraz korzystna sytuacja na rynku wózków widłowych.

W III kwartale 2016 r. Spółka wypracowała 5,2 mln zł zysku EBITDA (+14% r/r) i 2,2 mln zł zysku netto (+36% r/r), przy rentowności EBITDA rzędu 17,2 proc. (+3,6 p.p.) i rentowności netto na poziomie 7,3 proc. (+2,5 p.p.). Przychody w tym okresie wyniosły 30,4 mln zł (-10% r/r).

Mimo, że ostatnie miesiące nie obfitowały w tak dużą ilość dużych kontraktów jak w ubiegłym roku, nasze wyniki prezentują się dobrze. Na rynku wyposażenia magazynów prawdopodobnym czynnikiem wzrostu w 2017 r. będzie start niektórych programów z nowej perspektywy finansowej UE, potencjalnie wpływających na inwestycje w naszym sektorze. Mimo obecnie braku takiego czynnika, rynek jest stabilny, WDX pozyskuje nowych klientów i część zamówień realizuje za granicą, takich jak kontrakt dla Grupy Inter Cars na Węgrzech. Sukcesywnie także rozwijamy współpracę z klientami z sektora e-commerce - aktualnie poprzez kontrakt dla spółki KRM, czyli operatora logistycznego popularnej marki butów ECCO

powiedział Marek Skrzeczyński, Prezes Zarządu WDX S.A.

W okresie styczeń-wrzesień 2016 r. przychody Spółki wyniosły 90,1 mln zł (-4% r/r), zysk EBITDA i netto to poziomy odpowiednio 14,5 mln zł (+16% r/r) i zysk netto 4,7 mln zł (+18% r/r).

Obserwujemy istotny potencjał rozwoju na rynku wózków widłowych, zarówno w zakresie ich wynajmu, dystrybucji, jak i serwisu. Jednocześnie nasza pozycja rynkowa organicznie wzrasta. Myślimy nad różnymi wariantami większego zaangażowania Spółki na rynku wózków. Z drugiej strony chcemy, aby już oferowane produkty stawały się coraz bardziej zaawansowane technologiczne. Dlatego oferujemy w wózkach marki Crown innowacyjny system InfoLink, który dostarcza szereg wszechstronnych informacji na temat pracy i stanu sprzętu, a to umożliwia naszym klientom lepszą optymalizację i wykorzystanie posiadanej floty wózków widłowych oraz konkretne oszczędności.

dodał Marek Skrzeczyński.

O Spółce:

WDX S.A. to czołowy dostawca zintegrowanych rozwiązań z zakresu wyposażenia magazynów, projektowania systemów logistycznych w transporcie wewnętrznym i  składowania. Dzięki własnej pracowni projektowej i zakładowi produkcyjnemu w Zgierzu WDX posiada w ofercie innowacyjne przenośniki i regały magazynowe. Ponadto Spółka dystrybuuje i serwisuje wózki widłowe wiodących marek – Crown, Doosan.

Bazę klientów Spółki tworzą najważniejsze podmioty handlowo-logistyczne w Polsce (Amazon, IKEA, SAG, General Motors, Samsung, Philips, International Paper, Inter Cars, Agata Meble, ThyssenKrupp, NEUCA, Bridgestone i in.).

Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2000 r.

Źródło: WDX S.A. #WDX

Ostatnie wiadomości