Braster zamierza wejść na rynki Unii Europejskiej i emituje obligacje | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
18 lis 2016, 11:03

Braster zamierza wejść na rynki Unii Europejskiej i emituje obligacje

Braster, producent unikalnego urządzenia do diagnostyki piersi, zamierza wejść ze sprzedażą na rynki Unii Europejskiej. Jest to kolejny krok w strategii spółki, po rozpoczęciu pilotażowej sprzedaży na terenie całej Polski.

Spółka zamierza w pierwszym półroczu pojawić się ze swoim produktem w pięciu dużych europejskich krajach. Braster do końca tego roku przygotuje plan strategii wyjścia ze sprzedażą poza teren Polski.

Chcemy jak najszybciej wejść na rynki Unii Europejskiej, ale też myślimy o USA w drugim półroczu 2017 r.  

powiedział Marcin Halicki, Prezes Zarządu Braster SA

Zarząd jest zadowolony z postępów sprzedaży w Polsce, ale nie podaje na razie statystyk sprzedaży. Możemy się ich spodziewać w grudniu.

Ze względu na wyższe statystyki zachorowań, poziom świadomości społeczeństw zachodnich i wyższą siłę nabywczą, spodziewamy się, że zainteresowanie naszym produktem za granicą Polski będzie znacznie większe niż u nas.

dodaje Marcin Halicki

Sprzedaż pilotażowa na terenie Polski

Spółka Braster miesiąc temu przeszła z fazy inwestycji w fazę produkcji i sprzedaży. Urządzenie Braster Tester zostało opracowane i od kilku tygodni produkt jest już dostępny w wybranych aptekach i sprzedaży internetowej na terenie całej Polski.

Już około 450 aptek oferuje nasze urządzenie. Rozpoczynamy również współpracę z firmami ubezpieczeniowymi. Firma Nationale-Nederlanden zakupiła już nasze urządzenia dla swoich klientów.

dodaje Marcin Halicki

Finansowanie ekspansji zagranicznej przez emisję obligacji

Braster rozpoczął emisję dwu i pół letnich obligacji. Zapisy będą trwały od 16 do 28 listopada 2016 r. Spółka planuje pozyskać 10,5 mln zł i oferuje inwestorom oprocentowanie w pierwszym okresie odsetkowym w wysokości 7,5%, a w kolejnych w wysokości WIBOR+5,7%.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na kapitał obrotowy i na rozpoczęcie sprzedaży urządzenia Braster w kilku krajach Unii Europejskiej.

Przedmiotem oferty jest 105 tys. obligacji serii A o wartości nominalnej i emisyjnej 100 zł każda. Łączna wartość nominalna obligacji wynosi do 10,5 mln zł. Termin zapadalności obligacji to 2 lata i 6 miesięcy

Zobacz także jak działa urządzenie Braster Tester: Braster zaprezentował w pełni sprawne urządzenie Braster Tester 

Źródło: Strefa inwestorów #bra

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości