SIMPLE liczy na dwukrotny wzrost sprzedaży abonamentowej i uniezależnienie się od rynku publicznego w 2017 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 lis 2016, 10:06

SIMPLE liczy na dwukrotny wzrost sprzedaży abonamentowej i uniezależnienie się od rynku publicznego w 2017 r.

SIMPLE SA producent rozwiązań informatycznych do wspomagania zarządzania przedsiębiorstwami, liczy na dwukrotny wzrost sprzedaży abonamentowej i wzrost dosprzedaży do obecnych klientów w 2017 roku. Spółka ma zamiar wprowadzić nowe usługi dla obecnych i nowych klientów.

Chcielibyśmy zarabiać dwukrotnie więcej na sprzedaży abonamentowej. Mamy obecnie grupę ponad 500 klientów abonamentowych i w niej przede wszystkim widzimy duży potencjał.

mówi Prezes Zarządu Rafał Wnorowski

Na bazie dotychczasowych wdrożeń wprowadzamy usługi abonamentowe dla klientów. Mamy zamiar sprzedawać nowe funkcjonalności w tzw. paczkach do klientów, którzy tego jeszcze nie mają.

dodaje Wiceprezes Zarządu Daniel Fryga

Spółka stawia też na uniezależnienie od rynku publicznego i zmniejszenie jego udziału w przychodach z 50% do 20%. W ostatnim czasie finansowanie nowych projektów dla sektora publicznego znacząco się zmniejszyło.

Spółka w latach wcześniejszych skupiała się na rynku publicznym gdzie były dotacje. Będziemy dalej obecny na rynku publicznym, ale siłę działań chcemy przenieść na rynek komercyjny. Liczymy, że nasze działania zwiększą stabilność finansową spółki.

dodaje Rafał Wnorowski

O spółce:

SIMPLE S.A. jest wiodącym w kraju producentem rozwiązań informatycznych do wspomagania zarządzania przedsiębiorstwami. Jest jednym z najczęściej wybieranych partnerów biznesowych w zakresie wdrożeń systemów klasy ERP, HCM, CRM, BI oraz WorkFlow. Odbiorcami rozwiązań są głównie uczelnie wyższe, przedsiębiorstwa produkcyjne, jednostki medyczne, firmy budowlane oraz firmy usługowe i handlowe. Działa w branży informatycznej od 25 lat.

Źródło: Strefa Inwestorów, #SME

Ostatnie wiadomości