Vantage Development idzie na rekord sprzedaży i rozważa REIT-y w segmencie komercyjnym | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 lis 2016, 15:47

Vantage Development idzie na rekord sprzedaży i rozważa REIT-y w segmencie komercyjnym

Vantage Development ma zamiar osiągnąć rekord w liczbie sprzedanych mieszkań. Do 602 lokali wykazanych w raporcie za 3 kwartały, dołączy około 150 kolejnych. Zarząd zakłada, że obecny rok zakończy z sumą sprzedanych lokali na poziomie ponad 750.

Ponad połowę przyszłorocznych przekazań mamy już po 3 kwartałach sprzedane. Więc już teraz widać, że perspektywy na przyszły rok będą lepsze, gdyż teraz wszystko zależy od zakończenia projektów i przekazań, a z tym raczej rzadko są problemy. O wyniki przyszłego roku jestem więc spokojny.

mówi Dariusz Pawlukowicz członek zarządu Vantage Development

W przyszłym roku Vantage Development planuje rozpocząć realizację 8 inwestycji w tym dwa etapy w Promenadach Wrocławskich.

Realizacja ósmego etapu Promenad to zwieńczenie projektu kończąc go najlepiej zlokalizowanymi mieszkaniami tuż nad brzegiem Odry. Spodziewamy się marzy z tego etapu projektu o około 2 punktów procentowych wyższej niż z pozostałych części tej dużej inwestycji.

dodaje Dariusz Pawlukowicz

Docelowo spółka planuje zakończyć 2017 rok z ofertą 850 lokali, z tego 650 we Wrocławiu. Celem na 2018 jest już 1000 lokali w ofercie. By to osiągnąć spółka uzupełni bank ziemi o nowe lokalizacje w Warszawie.

W banku ziemi mamy teraz tereny na około 2,2 tys lokali. To daje nam możliwość sprzedaży przez najbliższe 2 lata we Wrocławiu. W Warszawie zaś będziemy jeszcze zwiększać inwestycje.

mówi Dariusz Pawlukowicz

W segmencie komercyjnym Vantage Development ma obecnie 4 budynki komercyjne - 3 biurowce i jeden park handlowy. Są one oferowane na sprzedaż. Spółka rozważa też sprzedaż budynków komercyjnych w formie REIT-u.

Przygotowujemy też wersję sprzedaży w formie REIT-ów. Może się to sprawdzić i jednocześnie jest o tyle łatwiejsze, że nie musimy pozyskać inwestora od razu na cały budynek, ale sprzedawać go w etapach jako stałokuponową inwestycję dla mniejszych inwestorów

dodaje Dariusz Pawlukowicz

Źródło: Strefa Inwestorów, #VTG

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości