Przychody INDATA przekroczyły 100 mln zł w 2016 roku | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
30 lis 2016, 08:48

Przychody INDATA przekroczyły 100 mln zł w 2016 roku

Informatyczny holding notowany na GPW w minionych dziewięciu miesiącach wypracował historycznie najwyższe przychody, które wyniosły 105,9 mln zł. Pierwsza część roku minęła na umacnianiu pozycji grupy spółek z komplementarnymi usługami i pełnej integracji przejętego pod koniec ubiegłego roku Proximusa.

Rynek zamówień IT od początku roku jest bardzo trudny z uwagi na drastyczny spadek liczby przetargów i wstrzymanie realizacji programów unijnych. W samym sektorze public wartość rozstrzygniętych zamówień spadła z kilkuset milionów w ubiegłym roku do kilku milionów w 2016 r.

Pomimo tych trudnych warunków INDATA wypracowała narastająco 6,5 mln zł EBITDA i 2,7 mln zł zysku netto. Było to możliwe dzięki pracy nad porządkowaniem Grupy kapitałowej, aby w jak największym stopniu wykorzystywać synergie pomiędzy poszczególnymi spółkami. Grupa INDATA przeszła transformację z małego software house do grupy oferującej kompleksowe rozwiązania IT na światowym poziomie.

Postawiliśmy sobie cel, aby do końca tego roku zakończyć proces pełnej synergii Proximusa z pozostałymi spółkami z Grupy i to się nam udaje. Nie tylko już widzimy w wynikach to największe w naszej dotychczasowej historii przejęcie, ale także możemy przygotowywać się do podobnych akwizycji, które zawsze są skomplikowanym i czasochłonnym procesem

komentuje Grzegorz Czapla, Prezes Zarządu INDATA S.A.

W trakcie dziewięciu miesięcy tego roku, Grupa pracowała także nad pozyskiwaniem nowych grantów na realizację innowacyjnych rozwiązań. Efektem są pozyskane dotacje na łączną kwotę niemal 20 mln zł, w ramach których wdrożone zostaną projekty o wartości 27,5 mln zł. Pozyskane środki umożliwiają m.in. prace nad przygotowaniem oprogramowania, dzięki któremu znacząco przyśpieszone zostanie projektowanie leków. Najnowszym sukcesem Grupy INDATA jest przyznanie grantu z NCBiR na przygotowanie nowoczesnych rozwiązań z zakresu SmartCity w wybranych samorządach w całej Polsce.

Stawiamy na rozwój w obszarach, w których możemy zapewnić sobie pozycję jednego z wiodących graczy rynkowych. Dzięki temu możemy się szybko rozwijać i konkurować z największymi firmami

dodaje Grzegorz Czapla.

Źródło: INDATA #IDT

Ostatnie wiadomości