Enea, Energa, PGE i PGNiG rozmawiają o wejściu kapitałowym w Polimex-Mostostal | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
07 gru 2016, 09:34

Enea, Energa, PGE i PGNiG rozmawiają o wejściu kapitałowym w Polimex-Mostostal

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG), Enea, Energa i Polska Grupa Energetyczna (PGE) rozpoczęły dziś kierunkowe rozmowy z Polimeksem-Mostostalem na temat potencjalnego zaangażowania kapitałowego w Polimex, podały spółki.

Celem tych rozmów jest wypracowanie struktury potencjalnego zaangażowania kapitałowego inwestorów w Polimex oraz wypracowanie potencjalnego modelu współpracy pomiędzy inwestorami w tym procesie

czytamy w jednobrzmiącym komunikacie spółek.

Na chwilę rozpoczęcia negocjacji spółki nie zaciągnęła żadnego zobowiązania w związku z potencjalnym zaangażowaniem kapitałowym w Polimex, podano także.

Kilka dni temu Polimex podał, że jego akcjonariusze zdecydują na walnym zgromadzeniu 28 grudnia o emisji do 150 mln akcji serii T bez prawa poboru, oferowanych w trybie subskrypcji prywatnej.

Zarząd podał w uzasadnieniu tych planów, że z uwagi na fakt, że spółka jest w trakcie procesu restrukturyzacji cena rynkowa akcji spółki może ulegać wahaniom. Przyznanie zarządowi uprawnienia do ustalenia ceny emisyjnej akcji serii T za zgodą rady nadzorczej jest konieczne, ponieważ skuteczne przeprowadzenie tak dużej emisji "w drodze oferty prywatnej wymaga przeprowadzenia negocjacji z inwestorem lub inwestorami co do warunków dokonania inwestycji w spółkę, w szczególności co do wysokości ceny po jakiej inwestor lub inwestorzy, będą zainteresowani objąć akcje nowej emisji oraz zawarcia w tym zakresie stosownych porozumień inwestycyjnych", podano wówczas.

Polimex-Mostostal to grupa budowlana, notowana na rynku głównym GPW od października 1997 r. W 2015 r. miała 2 548,58 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews), #ENG, #ENA, #PGE, #PGN

Ostatnie wiadomości