Fachowcy.pl Ventures blisko progu rentowności po wzroście sprzedaży w XI | StrefaInwestorow.pl

Cavatina Holding

Obrazek użytkownika Wiadomości
07 gru 2016, 11:54

Fachowcy.pl Ventures blisko progu rentowności po wzroście sprzedaży w XI

Fachowcy.pl Ventures dzięki wysokiej sprzedaży w listopadzie jest blisko uzyskania progu rentowności, poinformował prezes Piotr Surmacki. Według stanu na 1 grudnia, z abonamentowego rozwiązania spółki korzysta już 1 979 klientów, czyli o 98% więcej niż przed rokiem, podano także.

Wysoka sprzedaż w listopadzie przybliża nas do przełomowego momentu, czyli osiągnięcia progu rentowności. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami dojdzie do niego na przełomie bieżącego i nadchodzącego roku, a najbliższy kwartał będzie pierwszym okresem sprawozdawczym, który zakończymy na plusie. Jednocześnie stale zwiększamy liczbę handlowców i poprawiamy ich efektywność dzięki czemu w 2017 r. będziemy mogli utrzymać wysokie tempo wzrostu liczby klientów i zrealizować prognozy na przyszły rok

powiedział Surmacki, cytowany w komunikacie.

W przyszłym roku spółka planuje przychody na poziomie 18,39 mln zł i 7,37 mln zł zysk netto. Jednocześnie Fachowcy.pl Ventures podtrzymują realizację celów finansowych na ten rok (5,94 mln zł przychodów i 1,93 mln zł straty netto), podano również.

W listopadzie spółka podpisała 173 nowe umowy abonamentowe, co oznacza najwyższy historycznie, miesięczny wzrost liczby nowych umów

czytamy w komunikacie. 

W październiku br. prezes informował, że Fachowcy.pl Ventures zakładają osiągnięcie progu rentowności pod koniec tego kwartału i przejście na rynek główny GPW w II połowie 2017 r. 

Fachowcy.pl Ventures działają od 2008 r., a od 15 lutego 2012 r. notowani są na NewConnect. Spółka rozwija technologie wspomagające pozyskanie nowych klientów i zleceń z internetu. Usługi oferowane są w modelu abonamentowym, a docelowym ich odbiorcą są małe i średnie firmy usługowe. 

(ISBnews), #FAV

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości