Braster kupił za 5,3 mln zł działkę, na której znajduje się jego zakład | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 gru 2016, 22:07

Braster kupił za 5,3 mln zł działkę, na której znajduje się jego zakład

Braster zakupił za 5,3 mln zł działkę w podwarszawskich Szeligach, na której umiejscowiony jest jego zakład produkcyjny matryc ciekłokrystalicznych, podała spółka.

Zdecydowaliśmy się na zakup działki celem zabezpieczenia spółki i jej akcjonariuszy. Dotychczasowy właściciel, od którego dzierżawiliśmy nieruchomość zdecydował się na jej sprzedaż. Uznaliśmy, że w tej sytuacji najlepszym i najmniej ryzykownym rozwiązaniem będzie odkupienie działki

wyjaśnił prezes Marcin Halicki, cytowany w komunikacie.

Celem sfinansowania inwestycji spółka zaciągnęła kredyt w wysokości 1,3 mln zł. Okres spłaty wyniesie 60 miesięcy, podano również.

Na nabytej nieruchomości zbudowany oraz wyposażony został budynek produkcyjno-magazynowy o powierzchni użytkowej ponad 1 500 m2, w którym mieści się siedziba spółki oraz produkowane są stanowiące serce urządzenia Braster matryce ciekłokrystaliczne.

Płatność została rozłożona na dwie transze: kwota 1,3 mln zł płatna w ciągu 14 dni od podpisania umowy oraz kwota 4 mln zł płatna do 30 czerwca 2017 roku, czytamy także.

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester - innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2015 r. 

(ISBnews), #BRA

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości