Trans Polonia: wzrost przychodów w listopadzie o prawie 200 proc. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
21 gru 2016, 08:56

Trans Polonia: wzrost przychodów w listopadzie o prawie 200 proc.

Trans Polonia S.A., wiodący operator oferujący przewozy cysternowe paliw, płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych, odnotował w listopadzie 17,42 mln zł przychodów ze sprzedaży – to w ujęciu rocznym wzrost na poziomie 199 proc. (5,83 mln zł w listopadzie 2015 r.). Narastająco w okresie styczeń-listopad 2016 r. sprzedaż Grupy wyniosła 160,95 mln zł, wobec 58,30 mln zł rok wcześniej. (+176 proc. r/r).

Listopad jest dziewiątym miesiącem konsolidacji Orlen Transport, co w dużej mierze odpowiada za skokowy wzrost wyników. Drugim czynnikiem rozwoju skali działalności jest silnie rosnąca liczba i długość realizowanych frachtów zagranicznych w obszarze przewozów płynnej chemii. To z nawiązką neutralizuje spowolnienie w sektorze transportu mas bitumicznych, który w przyszłym roku, wraz z oczekiwaną poprawą sytuacji budownictwa drogowego (współfinansowanego ze środków UE), może dodatkowo pozytywnie wpłynąć na Grupę.

Zbliżamy się do końca udanego roku dla Grupy Trans Polonia. Zarówno w listopadzie, jak i we wcześniejszych miesiącach, obserwujemy w obszarze transportu płynnych ładunków chemicznych - nienotowany w poprzednich latach wzrost zamówień, szczególnie w krajach Europy Zachodniej. W mojej opinii, w 2017 r. ten obszar naszego biznesu wygeneruje najwyższą dynamikę obrotów. Z kolei w sektorze transportu paliw w Polsce, w przyszłym roku będziemy starali się pozyskać kontrakty, które przyczynią się do umocnienia naszej pozycji lidera rynku

powiedział Dariusz Cegielski, Prezes Zarządu Trans Polonia S.A.

Obszar usług transportu chemii w okresie 3 kwartałów 2016 r. wygenerował 30,4 mln zł (+23,7 proc.), część dotycząca płynnych surowców spożywczych wypracowała w tym okresie 9 mln zł (+14,7 proc.), a Spółka oczekuje w 2017 r. w tym obszarze podobnego wzrostu organicznego. Z kolei transport mas bitumicznych przyniósł tylko 8,2 mln zł (-19,5 proc.), a mijający rok był tutaj najsłabszym czasem od wielu lat. Trans Polonia w ramach segmentu paliwowego, realizowanego przez spółkę zależną OTP, w 7-miesięcznym okresie od marca do września raportowała 97,8 mln zł sprzedaży (+1 proc.).

Oprócz systematycznego wzrostu rynku konsumpcji paliw, aspektem wspierającym TPG są przepisy redukujące szafą strefę (tzw. pakiet paliwowy, wprowadzony od sierpnia 2016 r.) oraz tzw. pakiet przewozowy, którego wprowadzenie planowane jest z początkiem 2017 r.

O Spółce

Trans Polonia to czołowy operator transportowo-logistyczny oferujący przewozy cysternowe paliw, płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych. 29 lutego 2016 roku Trans Polonia objęła kontrolę nad 100 proc. akcji Orlen Transport S.A. i stała się liderem w Polsce, świadczącym usługi w zakresie transportu drogowego paliw samochodowych (olej napędowy, benzyna), LNG i paliw lotniczych (JET).

OTP (nowa nazwa Orlen Transport w ramach Grupy) obecnie dostarcza paliwo do ponad 1,4 tys. stacji GK Orlen - a łącznie do ok. 2 tys. miejsc w Polsce (Shell, pozostali klienci). Podmiot dysponuje 23 terminalami paliwowymi, a jego włączenie powiększyło flotę Grupy o 223 specjalistyczne pojazdy cysternowe. Spółka jest obecna w kilkunastu krajach Europy, posiada swoje przedstawicielstwa we Francji, Holandii Hiszpanii i Niemczech. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2008 roku.

Źródło: Trans Polonia #TRN

Ostatnie wiadomości