Samsung Electronics Polska wypowiedział Action wszystkie dwustronne umowy | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
22 gru 2016, 08:39

Samsung Electronics Polska wypowiedział Action wszystkie dwustronne umowy

Samsung Electronics Polska wypowiedział Action w restrukturyzacji wszystkie umowy - z wyjątkiem umów trójstronnych, których stronami są spółka i Samsung, tj.: autoryzowanej niewyłącznej umowy dystrybucyjnej z maja 2015 r. i Sub-Distributor Agreement For Neurologica Products z lutego br., podał Action.

Do zarządcy spółki wpłynęło [...] oświadczenie Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie z dnia 14.12.2016 r. o wypowiedzeniu wszystkich stosunków umownych łączących Samsung z Action S.A. w restrukturyzacji z siedzibą w Warszawie oraz wszystkich pozostałych stosunków prawnych łączących emitenta i Samsung - z zachowaniem terminów wypowiedzenia przewidzianych w tych umowach, a w przypadku ich braku niezwłocznie, ze skutkiem na datę otrzymania przez spółkę wypowiedzenia

czytamy w komunikacie.

Według oświadczenia Samsung, złożone wypowiedzenie nie dotyczy umów trójstronnych, których stronami są spółka i Samsung, tj.: autoryzowanej niewyłącznej umowy dystrybucyjnej z dnia 29.05.2015 r. i Sub-Distributor Agreement For Neurologica Products z dnia 20.02.2016 r., podano także.

Action poinformował, że od rozpoczęcia postępowania sanacyjnego współpraca spółki z Samsungiem została poważnie zawężona z uwagi na ograniczenia w zawieraniu umów przez Samsunga po dacie otwarcia postępowania sanacyjnego.

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r. W 2015 r. miała 5 312,13 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Źródło: (ISBnews) #ACT

Ostatnie wiadomości