Integracja Famuru i Kopeksu potrwa co najmniej do końca 2017 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
23 gru 2016, 08:36

Integracja Famuru i Kopeksu potrwa co najmniej do końca 2017 r.

Famur zakłada, że rozpoczęte właśnie prace nad projektem integracji Grupy Famur i Grupy Kopex powinny się zakończyć w I kwartale 2017 r., a sama integracja, według obecnych szacunków, będzie przebiegać przynajmniej do końca 2017 r., podał Famur. 

"Zarząd Famur S.A informuje o rozpoczęciu prac nad procesem integracji Grupy Famur i Grupy Kopex. Zgodnie z planami emitenta, prace nad projektem integracji powinny się zakończyć w pierwszym kwartale 2017 r. Obecne szacunki wskazują, że proces integracji będzie przebiegał przynajmniej do końca 2017 r.

czytamy w komunikacie. 

W połowie grudnia właściciel TDJ - większościowego akcjonariusza obu spółek - Tomasz Domogała poinformował ISBnews, że TDJ chce opracować optymalny model integracji Famuru i Kopeksu oraz plan dalszego funkcjonowania nowego podmiotu w I kw. 2017 r. Celem grupy jest, by do końca przyszłego roku doszło do faktycznego połączenia potencjałów obu firm.

Na początku grudnia TDJ sfinalizował umowę inwestycyjną z Krzysztofem Jędrzejewskim, na podstawie której przejął pośrednią kontrolę nad Kopeksem.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

Podstawową działalnością Grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie. W 2015 r. spółka miała 1,09 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Źródło: (ISBnews) #KPX #FMF

Ostatnie wiadomości