Orbis sprzedał nieruchomości z 2 hotelami w Częstochowie za 29,5 mln zł netto | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 gru 2016, 08:56

Orbis sprzedał nieruchomości z 2 hotelami w Częstochowie za 29,5 mln zł netto

Orbis zawarł z Bankiem BGŻ BNP Paribas umowę sprzedaży, za łączną cenę 29,5 mln zł netto, nieruchomości w Częstochowie, na których znajdują się hotele Mercure i ibis, podała spółka.

Umowa dotyczy nieruchomości przy ul. Popiełuszki 2 (nr 1), o łącznej powierzchni 8 617 m2 oraz przy ul. Jaskrowskiej 22, o łącznej powierzchni 4 124 m2 (nr 2), czytamy w komunikacie.

Cena sprzedaży zostanie zapłacona przez bank w terminie do dnia 30 grudnia 2016 roku. Transakcja sprzedaży nieruchomości jest zgodna ze strategią emitenta, która ma na celu m.in. koncentrację inwestycji własnych na kluczowych rynkach regionu oraz optymalizację zwrotu z zainwestowanego kapitału

podano również.

Orbis informuje ponadto, iż zawarł z leasingobiorcą powyższych nieruchomości - De Silva Hotels - umowy franczyzy, na podstawie których od dnia 1 lutego 2017 roku franczyzobiorca rozpocznie prowadzenie: na nieruchomości nr 1 hotelu pod marką "Mercure", na nieruchomości nr 2 hotelu pod marką "ibis".

Hotele grupy Orbis działają pod działają pod markami Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget. Na koniec 2015 roku sieć Grupy składała się z 108 hoteli, dysponujących około 18,8 tys. pokoi. Większość z nich (64 obiekty) funkcjonowało w Polsce.

Źródło: (ISBnews) #ORB

Ostatnie wiadomości