Blue Ocean Media chce inwestować w spółki z branży gier komputerowych | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
11 sty 2017, 09:43

Blue Ocean Media chce inwestować w spółki z branży gier komputerowych

Blue Ocean Media zamierza rozpocząć działalność inwestycyjną w obszarze produkcji gier komputerowych, podała spółka.

"W związku z powołaniem nowego zarządu spółki - w osobie Magdaleny Grzybowskiej, pełniącej funkcję prezesa zarządu - podjął decyzję o zmianie profilu działalności i zamierza rozpocząć działalność inwestycyjną w obszarze produkcji gier komputerowych"

czytamy w komunikacie. 

Spółka planuje działalność polegającą na inwestowaniu w spółki z branży gier komputerowych na wczesnym etapie rozwoju (seed capital), które mogą w perspektywie 1-3 lat uzyskać rozpoznawalność na rynku dzięki wprowadzeniu co najmniej kilkunastu tytułów nowych gier, podano również.

"Inwestycje emitenta będą miały za każdym razem na celu dofinansowanie przygotowania przez spółkę portfelową pierwszych tytułów o istotnym potencjale komercjalizacji oraz rozpoczęcie prac nad kolejnymi tytułami. Zakładana jest przy tym możliwość inwestowania wspólnie z innymi podmiotami zajmującymi się inwestowaniem w tego rodzaju spółki (koinwestycje), co powinno umożliwić wykorzystanie uzupełniającego się doświadczenia partnerów w prowadzeniu takich projektów inwestycyjnych"

czytamy dalej.

Spółka podała, że zamierza wspierać spółki portfelowe w zakresie pozyskiwania kolejnych rund finansowania (środki unijne, crowdfunding udziałowy, rynek NewConnect, rynek regulowany, inne). Zgodnie z założeniami spółki portfelowe po pozyskaniu dodatkowych środków finansowych będą w pierwszej kolejności wprowadzane na rynek NewConnect, zaznaczono również. 

"Dla realizacji zaprezentowanej powyżej strategii emitent zamierza stworzyć inkubator deweloperów gier. W ocenie emitenta, pozwoli to na pozyskanie dodatkowego finansowania na produkcję gier (emisja akcji lub obligacji) oraz na bieżącą wycenę inwestycji emitenta. Co przy tym istotne, stworzenie inkubatora daje szansę na pozyskiwanie środków publicznych (w tym unijnych) na kolejne inwestycje w polskie gry komputerowe"

podano w informacji.

Spółka podkreśla też, że nie zamierza kontynuować dotychczasowej działalności, tj. świadczenia kompleksowych usług marketingowych skierowanych w szczególności do podmiotów działających w branży nieruchomościowej. Decyzja w tym zakresie jest podyktowana przede wszystkim wynikami tej działalności w roku 2016 (narastająca strata w wysokości ponad 462 tys. zł na koniec września 2016 roku), zaznaczono również.

"Emitent planuje przeznaczyć posiadane obecnie aktywa, w tym środki pieniężne i środki uzyskane z planowanego zbycia posiadanego przez spółkę pojazdu mechanicznego, na inwestycje w spółki tworzące gry komputerowe. Według obecnej oceny zarządu emitenta do dyspozycji na inwestycje będzie dzięki temu około ok. 300-350 tys. zł"

stwierdzono w komunikacie.

Spółka Blue Ocean Media jest notowana na NewConnect. 

(ISBnews), #BUM

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości