Pegas ma zgodę KNF na wezwanie na akcje w zw. z wycofaniem walorów z GPW | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 sty 2017, 09:18

Pegas ma zgodę KNF na wezwanie na akcje w zw. z wycofaniem walorów z GPW

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wyraziła zgodę na ogłoszenie przez Pegas Nonwovens wezwania na akcje w związku z wycofaniem walorów spółki z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), podał Pegas.

"Pegas Nonwovens SA informuje, że 23 stycznia 2017 r. Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na ogłoszenie wezwania złożonego 5 stycznia 2017 r. w związku z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie"

czytamy w komunikacie.

Na początku stycznia br. Pegas Nonwovens ogłosił, że zdecydował o wycofaniu akcji z obrotu na GPW i o ogłoszeniu wezwania do zapisywania się na sprzedaż 434 531 akcji własnych, stanowiących 4,71% kapitału zakładowego. Spółka przewidywała wówczas, że jej akcje zostaną wycofane z obrotu na GPW w połowie marca 2017 r.

"Rozpoczęcie okresu przyjmowania zapisów na sprzedaż akcji objętych wezwaniem nastąpi 26 stycznia 2017 r. Spółka wyznaczyła Millennium Dom Maklerski S.A. do pełnienia funkcji podmiotu pośredniczącego na potrzeby wezwania. Zakończenie okresu przyjmowania zapisów na sprzedaż akcji objętych wezwaniem nastąpi 24 lutego 2017 r."

czytamy dalej w komunikacie.

Pegas Nonwovens to spółka holdingowa będąca producentem włóknin polipropylenowych i polietylenowych dla sektora artykułów higienicznych, a także dla sektorów przemysłowego, budowlanego, rolniczego i medycznego, oraz innych specjalistycznych gałęzi przemysłu. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

(ISBnews), #PGS

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości