Uniwheels zwiększyło sprzedaż felg o 12,2% r/r do ponad 8,77 mln sztuk w 2016 r. | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 sty 2017, 11:06

Uniwheels zwiększyło sprzedaż felg o 12,2% r/r do ponad 8,77 mln sztuk w 2016 r.

Sprzedaż felg Uniwheels AG wzrosła o 12,2% r/r i wyniosła ponad 8,77 mln szt. felg w 2016 roku, według wstępnych danych, poinformowała spółka.

"Patrząc na perspektywy 2017 roku, jesteśmy optymistyczni. Popyt ze strony producentów samochodów cały czas rośnie. Nasza nowa fabryka w Stalowej Woli, oddana do użytku zgodnie z harmonogramem, przyniesie w tym roku znaczące efekty skali, nie przewidujemy już w tym roku dodatkowych kosztów związanych z rozruchem tego zakładu. Dlatego też przy założeniu stabilnych cen aluminium, spodziewamy się wyraźnego wzrostu zyskowności"

powiedział prezes Dr. Thomas Buchholz, cytowany w komunikacie.

Łącznie grupa zanotowała w 2016 roku dwucyfrową dynamikę sprzedaży w obu segmentach - w segmencie OEM wzrost osiągnął 12,2%, a w segmencie akcesoriów 11,75%, podano także.

"Zakończyliśmy drugi, końcowy etap nowej inwestycji w Stalowej Woli. Przyśpieszyliśmy go o rok - z początku 2018 do początku 2017. Pozwoli nam to na osiągniecie już w tym roku docelowych mocy produkcyjnych zakładu w wysokości 2 mln szt. felg rocznie, co z kolei spowoduje że łączne moce produkcyjne Grupy osiągną począwszy od tego roku ponad 10,3 mln sztuk rocznie"

dodał dyrektor operacyjny Dr. Wolfgang Hiller, również cytowany w komunikacie.

Uniwheels AG jest jednym z największych europejskich dostawców felg dla producentów samochodów (OEM - Original Equipment Manufacturer) oraz wiodącym producentem felg aluminiowych na europejskim rynku akcesoriów. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 r.

(ISBnews), #UNW

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości