The Farm 51 rozpoczyna publiczną emisję obligacji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
27 sty 2017, 09:37

The Farm 51 rozpoczyna publiczną emisję obligacji

The Farm 51 Group S.A. jeden z czołowych polskich producentów gier komputerowych oraz aplikacji Virtual Reality i Augmented Reality notowany na rynku NewConnect chce pozyskać 5 mln zł w ramach Publicznej Oferty Obligacji. Zapisy na obligacje Spółki ruszyły 27 stycznia, a papiery oferuje Polski Dom Maklerski S.A.

Od 27 stycznia do 09 lutego 2017 r. The Farm 51 Group S.A. oferuje 2-letnie obligacje serii J, o wartości nominalnej 1000 zł każda, z oprocentowaniem stałym wynoszącym 8,0% w skali roku. Odsetki będą wypłacane kwartalnie. Zabezpieczeniem emitowanych obligacji są akcje emitenta (600 tys. sztuk) oraz oświadczenie o poddaniu się egzekucji. Inwestorzy indywidualni i instytucjonalni mogą składać zapisy w Polskim Domu Maklerskim S.A. Obligacje nie będą wprowadzane na Catalyst.

„Wielokrotnie pokazywaliśmy inwestorom, że jesteśmy spółką w którą warto inwestować swoje pieniądze. Od 2012 roku jesteśmy notowani na rynku NewConnect, a w tym czasie dokonaliśmy terminowych wykupów 4 serii obligacji, które wyemitowaliśmy. To pokazuje, że inwestorzy mają do nas zaufanie w wyniku czego chcemy dać im kolejną możliwość ulokowania swojego kapitału w papiery dłużne naszej spółki”

powiedział Robert Siejka, Prezes Zarządu The Farm 51 Group.

The Farm 51 Group S.A. jest notowanym na rynku NewConnect polskim deweloperem gier i aplikacji. W 2017 roku spółka zamierza wydać gry Get Even, która zawiera unikatowe na skalę światową rozwiązania w zakresie grafiki komputerowej, mechaniki rozgrywki oraz narracji i zostanie wydana na konsole nowej generacji (PlayStation 4 i Xbox One) we współpracy z jednym z największych globalnych wydawców gier – firmą Bandai Namco, oraz World War 3 – grę multiplayer w modelu Free-2-Play. Ponadto spółka skupia się na rozwijaniu autorskiej technologii Reality 51, którą jest wykorzystywana m.in. do produkcji aplikacji VR i AR. Największym projektem VR zrealizowanym przez spółkę jest aplikacja Chernobyl VR Project, której premiera miała miejsce w 2016 na platformach Oculus Rift, HTC Vive i Samsung Gear VR. Spółka jest jednym z głównych laureatów konkursu ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu dotyczącego zaawansowanych technologii GameINN. Dzięki temu spółka pozyskała możliwość dysponowania dotacjami w wysokości 6 mln zł przeznaczonymi na dalsze udoskonalanie swoich rozwiązań.

„Gracze i miłośnicy wirtualnej rozrywki czekają z niecierpliwością na realizowane przez nas projekty.W 2017 zostaną wydane nasze nowe gry: World War 3 oraz Get Even. Tą ostatnią pokazywaliśmy nawet podczas targów Gamescom w Kolonii i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Oprócz tego wkładamy dużo energii w rozwój Reality51 i projektów z zakresu VR i AR. Uważamy, że jest to przyszłość wirtualnej rozrywki i zamierzamy mieć swój czynny udział w jej rozwoju. Szczególnie cieszy nas fakt, że nasze działania zostały zauważone i docenione przez NCBiR, dzięki czemu otrzymaliśmy dodatkowe środki na rozwijanie naszych technologii.”

dodał Kamil Bilczyński, Wiceprezes Zarządu The Farm 51 Group.

Celem emisji obligacji jest pozyskanie środków na zwiększenie kapitał obrotowego m.in. na wkład własny do projektów realizowanych w ramach dotacji z programu GameINN. Oferta Publiczna Obligacji serii J jest kolejną emisją obligacji przeprowadzaną przez spółkę.

Zapisy na obligacje może złożyć każdy inwestor. W tym celu należy skontaktować się z oferującym domem maklerskim Polski Dom Maklerski S.A. pod numerem telefonu (22) 629 27 12 lub mailem kontakt[at]polskidm.com[dot]pl.

O spółce:

The Farm 51 Group S.A. jest jednym z pionierów technologii oraz pierwszych autorów i twórców treści VR (Wirtualna Rzeczywistość) oraz AR (Rozszerzona Rzeczywistość). Posiada na swoim koncie kilkanaście wydanych tytułów na komputery PC, konsole stacjonarne (Xbox 360 i PlayStation 3) oraz konsole przenośne w tym m.in. „NecroVisioN”, „NecroVisioN: Lost Company”, „Painkiller Hell & Damnation” oraz „Deadfall Adventures”, które spotkały się z ciepłym przyjęciem graczy i branżowych recenzentów. Ponadto spółka rozwija nowatorską technologię Reality 51, wykorzystującą elementy wirtualnej rzeczywistości poza rynkiem gier.

Spółka jest również dostawcą symulatorów oraz wizualizacji wykorzystujących technologię VR dla firm i instytucji z branży wojskowej, motoryzacyjnej, budowlanej i medycznej.

Źródło: The Farm 51 Group S.A. , #F51

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości